Суперник Ердогана на виборах закликав рф “прибрати руки” від Туреччини і припинити втручання у вибори

Ключовий суперник чинного президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана – лідер опозиції Кемаль Киличдароглу – обвинуватив росію у втручанні у прийдешні вибори глави держави в країні. Як пише Reuters, він наголосив, що Москва має “прибрати руки” від Анкари для продовження “дружби”.

“Дорогі російські друзі, ви стоїте за монтажами, змовами, контентом Deep Fake та записами, які вчора були викриті в цій країні. Якщо ви хочете продовження нашої дружби після 15 травня, тримайте руки подалі від турецької держави. Ми, як і раніше, виступаємо за співпрацю і дружбу”, – зазначив він.

У росії слова Киличдароглу поки що не прокоментували.

Сам очільник опозиції не уточнив, що саме має на увазі. Проте ЗМІ розповідають, що, найбільш ймовірно, він говорив про інцидент, який стався 7 травня. Тоді Ердоган продемонстрував своїм прибічникам відеозапис, на якому його суперник закликає людей йти на вибори, а потім на екрані з’являється Мурат Карайїлан – один зі засновників Робочої партії Курдистану, яку Анкара вважає терористичною.

Експерти, провівши аналіз відео, дійшли висновку, що воно змонтоване.

“Дослідження, проведене групою DW з перевірки фактів у співпраці з турецькою службою DW, показує, що відео на передвиборчому мітингу було сфабриковано шляхом об’єднання двох окремих відео з абсолютно різним тлом та змістом”,йдеться у висновках перевірки.

Свіже опитування в Туреччині показало, що Ердогана підтримують 43,7% виборців, Киличдароглу – 49,3%.

Як писав “Ми-Україна” раніше, дефіцит бюджету рф за підсумками січня-квітня 2023 року досягнув показника у 3,4 трлн рублів, що вище за встановлений державою ліміт на весь рік.

Головне

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур у вівторок, 3 жовтня, перебуває з офіційним візитом в Україні. Напередодні він зустрічався з президентом Володимиром Зеленським, сьогоднішній день – розпочав із відвідання Київщини. Зустріч…

Минулої доби, 2 жовтня, загальні бойові втрати ворога у війні проти України збільшились на ще 360 загарбників. Наші оборонці за учорашній день також знищили 15 танків, вісім бойових броньованих машин, 40…