Стало відомо, хто купує найбільше золота у рф під час війни з Україною: перелік країн

Стало відомо, хто купує найбільше золота у рф під час війни з Україною: перелік країн

Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) стали провідним імпортером російського золота після російського повномасштабного вторгнення та запровадження численних санкцій проти агресора. До топ-трійки покупців увійшли також Туреччина та Китай.

Про це пише Reuters, посилаючись на дані російської митниці.

За підсумками кінця лютого 2022 - початку березня 2023 року ОАЕ закупили у росії 75,7 тонни золота на загальну суму у 4,3 млрд доларів. Для порівняння, всього за рік до того рф поставила вказаній країні лише 1,3 тонни дорогоцінного металу.

Далі у рейтингу - Анкара та Пекін. Обидві країни за звітний рік імпортували по близько 20 тонн. При чому Китай ввозив золото до себе через Гонконг.

Митні дані свідчать, що на долю трьох вказаних держав припадає 99,8% загального експорту дорогоцінного металу з росії.

Аналітики не виключають, що після низки нескладних маніпуляцій золото з ОАЕ, КНР чи Туреччини може потрапляти на американський або європейський ринки.

"Якщо надходить російське золото, переплавляється місцевим афінажером, закуповується місцевим банком або трейдером, а потім продається на ринку, виникає ризик. Ось чому належна обачність відіграє важливу роль для кінцевих покупців, які бажають переконатися, що вони дотримуються санкційного режиму", - пояснив Луї Марешаль, експерт Організації економічного співробітництва та розвитку з пошуку джерел золота.

Як відомо, практично миттєво після розв'язання рф війни в Україні багато міжнародних банківських установ, логістичних компаній та переробників дорогоцінних металів офіційно зупинили роботу з російським золотом. 7 березня 2022 року Лондонська асоціація ринку дорогоцінних металів (LBMA) зупинила акредитацію російських переробників, заборонивши продавати нову продукцію в Лондоні. До кінця серпня імпорт російських золотих злитків заборонили ЄС, США, Великобританія, Швейцарія, Канада та Японія. Проте, як показала статистика, росія швидко знайшла для себе нові ринки збуту.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Україна повернула з російського полону ще 106 своїх громадян. Усі вони – військовослужбовці.

Головне