Скандальна заява посла Китаю про Україну: сказати щось, не сказавши нічого

Вадим Денисенко
Вадим Денисенко

Заява китайського посла у Франції про те, що всі пострадянські країни не легітимні, наразі це не офіційна позиція Китаю. Особливо, зважаючи на те, що під удар ставиться не лише Україна. Але й прямі сателіти Китаю в Централтній Азії (особливо Казахстан).

Теоретично – це можна розглядати, як певне промацування Пекіном різних позицій, особливо, зваживши на те, що тиждень тому інший посол Китаю (посол в ЄС) заявив, що підтримка рф – це риторичні фігури. Іншими словами, можна допустити, що Пекін через Акторів другого рівня запускає різні меседжі для різних аудиторій. Ціль цієї гри – сказати щось, не сказавши нічого. Хоча не можна відкидати і те, що посол просто сказав щось те, чого не планував сказати (він і раніше “грішив” не зовсім коректними заявами).

Поки точно немає сенсу розганяти зраду – її ще точно нема. І найголовніше: Китай не хоче ніякої реставрації СРСР, а тому, навіть якщо все це затверджена в Пекіні гра, то точно не для посилення рф. Китаю це просто не потрібно.

Україна має точно викликати посла на килим в МЗС, але потрібно говорити не мовою ультиматумів, а вести переговори про підняття рівня включеності Китаю в тиску на рф.

Сі не буде поки говорити з Зеленським. Причина – він не може провести розмову заради розмови. Поки нема точок перетину, а відтак нам потрібно максимально тиснути на комунікацію другого рівня (бажано на рівні міністерств чи аналога РНБО).

Тому, якщо підсумувати: нічого страшного не сталося. Говорити про те, що комунікація з Китаєм непотрібна – це дурість. Це велика гра. І нам треба ставати гравцями, а не дітьми, які вилітають в першому ж турі.

Вадим Денисенко, директор Українського інституту майбутнього

Після війни необхідно інвентаризувати всі природні ресурси країни, провести аудит виконання надрокористувачами взятих на себе зобов’язань і створити нову модель трансформації конституційного права народу на надра в реальне соціальне благо…

Війна так чи інакше внесе корективи у список професій, які будуть популярні найближчим часом. Крім того, з часом зазнає змін і сам процес навчання. Розмова щодо професій частіше відбувається у…

Рубрика “Шпигунські скандали”. Давно стежу за темою Яна Марсалека, яка тягнеться ще з 2020-го. Він – колишній директор німецької компанії по обробці платежів Wirecard, громадянин Австрії, якого розшукує Німеччина через…

TODO: Тут буде блок популярних авторів