Служба безпеки України затримала ворожих інформаторів, які шпигували за керівництвом столичних військкоматів. Учасники агентурної мережі ФСБ діяли в різних регіонах країни.
Про це повідомила прес-служба відомства в Telegram-каналі. Як зазначається, зловмисники збирали розвіддані про місця дислокації Сил оборони. Також вони інформували агресора про технічний стан об’єктів критичної інфраструктури після ворожих ударів.
"Шістьох російських агентів з цієї мережі СБУ затримала наприкінці лютого. Наразі затримано ще трьох інформаторів ФСБ. Вони намагалися приховано збирати закриті відомості поблизу українських військових частин", - йдеться в повідомленні.
Серед фігурантів – мешканець Київської області, який намагався виявити запасний командний пункт керівництва територіального центру комплектування та соціальної підтримки Києва. Також він отримав спеціальне завдання від ФСБ. Йому потрібно було "під легендою" потрапити в приміщення одного з військкоматів та провести там розвідку.
Інший зловмисник пішов на співпрацю з ворогом, оскільки розраховував на "посаду" в окупаційній адміністрації у разі захоплення частини південного регіону України.
За даними правоохоронців, інформатори були на дистанційному зв’язку з кадровим співробітником ФСБ. Він залучив їх до негласного співробітництва після початку повномасштабного вторгнення. Для комунікації використовували спеціально створений анонімний Telegram-канал.
Слідчі СБУ повідомили зловмисникам про підозру за ч. 3 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення ЗСУ чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб або з корисливих мотивів, або з метою надання такої інформації державі, що здійснює збройну агресію проти України).
Наразі фігуранти перебувають під вартою. Триває розслідування.
Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, Служба безпеки України заблокувала 26 Telegram-каналів, які допомагали українцям призовного віку ухилятися від мобілізації.