Шляхи евакуації були пропрацьовані ще місяць тому, – речник Херсонської ОВА

Херсонська область була готова до евакуації, адже маршрути для автобусів були відпрацьовані ще за місяць до підриву Каховської ГЕС.

Про це розповів речник Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Толоконніков в ефірі марафону “Єдині новини” на телеканалі “Ми-Україна”.

“Ми були готові до будь-якого розвитку подій, які тут можуть статися. Ще місяць тому глава Херсонської держадміністрації, а саме Прокудін запропонував відпрацювати маршрути термінової евакуації, яка могла б статися внаслідок великих обстрілів Херсонщини”, – розповів речник ОВА.

Як зазначається, наразі якраз саме ця пропрацьована система запрацювала, адже стала необхідною. Евакуйовано вже 800 людей з Острову та інших населених пунктів.

При цьому на території регіону тепер працюють шість тимчасових шелтерів, до яких людей підвозять, якщо вони не планують виїжджати далі.

Також працюють близько 50 автобусів, які постійно курсують до населених пунктів, які підлягають евакуації. Зокрема, працюють з родинами з дітьми.

Усі люди, які перебувають у небезпечних зонах, отримують першу інформацію від своїх селищних рад. Вони можуть дізнатися, де і коли ходять автобуси для евакуації.

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, генеральний директор ПрАТ “Укргідроенерго” Ігор Сирота розповів, що в Укргідроенерго озвучили плани з побудови нової Каховської гідроелектростанції. Її планують збувати на тому ж місці після деокупації. Сирота сподівається, що нижня водозливна гребля не підірвана, а якщо підірвана, то вся вода зійде з водосховища.

Головне