Різдвяне Богослужіння ПЦУ в Лаврі проводиться в рамках тимчасового дозволу

Угода про Богослужіння Православної церкви України в Успенському соборі на території Лаври укладено лише на один день – 7 січня з 8 до 12 години.

Про це в ефірі телеканалу “Ми-Україна” повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

За його словами, Успенський собор Лаври належав і належить українській державі й ні про яке “силове захоплення”, про яке казали в УПЦ МП, мови не йде.

“Це нормальна юридична прозора процедура повернення храмів в повне користування України, там жодного силового захоплення немає”, – додав міністр.

Нагадаємо, о 9 ранку 7 січня у Києво-Печерській лаврі розпочалося богослужіння під проводом Блаженнішого митрополита Епіфанія. Це перша різдвяна служба Православної церкви України в Успенському соборі на території Лаври. Раніше богослужіння там проводила лише УПЦ Московського патріархату. Успенський собор повернули під контроль держави після закінчення терміну оренди УПЦ МП.

Головне

Угорський голова Міністерства закордонних справ Петер Сіярто укотре заявив про необхідність припинення вогню в Україні та негайні переговори про встановлення миру. У коментарі AP він пояснив, що його заклик щодо…

Генеральний штаб Північної Македонії висловився на підтримку рішення щодо передачі Україні ударних гвинтокрилів. Йдеться про вертольоти Мі-24, які неофіційно називають “Крокодилами”. Тепер це рішення має розглянути уряд країни. Це відбудеться…