У червні в містах Європи, Канади й США відбудуться марші рівності. Нашу державу на цих заходах представлятиме громадська організація “КиївПрайд”. З цієї нагоди одразу кілька великих українських компаній змінили свої логотипи у соцмережах на “райдужні”. Які підприємства й організації підтримали вітчизняну і світову ЛГБТ-спільноту — дізнавався “Ми-Україна”.
Що відомо про ГО “КиївПрайд”і чим вона займається в Україні
“КиївПрайд” — це українська громадська організація, яка визначає своєю метою сприяння досягненню повного дотримання прав людини для ЛГБТ в Україні. Також у ГО зазначають, що прагнуть "сформувати повагу до цих прав у суспільстві шляхом підвищення видимості та участі ЛГБТ у суспільних процесах".
Окрім своєї діяльності протягом року, ГО “КиївПрайд” щороку організовує подію під назвою "ПрайдМісяць". Це серія культурно-просвітницьких заходів, мета яких – розповісти про життя і проблеми ЛГБТ-спільноти в Україні. Протягом тижнів проходять дискусії, тренінги, воркшопи, виставки та покази фільмів.
Найвидимішою подією, яку організовує "КиївПрайд", є Марш рівності. Спроба організувати перший такий марш була ще у 2012 році, проте захід скасували. Починаючи з 2016 року, Марш рівності щорічно відвідують багато учасників та учасниць.
30 червня 2019 року КиївПрайд став частиною української колони на Всесвітньому прайді в Нью-Йорку. Українці вперше вийшли окремою колоною поряд із грузинськими представниками та принципово не долучилися до пострадянських країн.
Серед партнерів “КиївПрайд” є:
- Посольство США в Україні;
- Посольство Канади в Україні;
- Посольство Німеччини в Україні;
- Фонд Гайнріха Белля;
- Amnesty International;
- Національний демократичний інститут;
- Фрідом хаус;
- СНІД-Фонд Елтона Джона;
- USAID.
Хто в Україні підтримав Прайд-2023
Цього місяця “КиївПрайд” візьме участь у маршах рівності у: Любляні (Словенія), Кардіффі (Уельс), Страсбурзі (Франція), Відні (Австрія), Варшаві (Польща). Заходи відбудуться 17 червня. Також 25 червня прайд відбудеться у Торонто (Канада).
Низка українських підприємств і організацій та установ змінили свої логотипи на підтримку маршей рівності й права людей на самовизначення. “Ми-Україна” зробив підбірку “райдужних”логотипів, які нещодавно з’явились у соціальних мережах.
Міністерство закордонних справ України долучилось до тренду, додавши до оновленого логотипу в Twitter хештеги "EqualityForAll" та "Pride2023".
COMFY — українська мережа магазинів побутової електротехніки, що входить до найбільших компаній у своєму сегменті. Разом зі зміною логотипу у компанії написали й причину цього кроку.
“COMFY підтримує різноманітність та поважає свободу кожного. Ми впевнені, що всі мають право на прийняття власної природи. А толерантність і інклюзивність ми вважаємо важливими цінностями сьогодення”, — написали у компанії.
Інтернет-провайдер та оператор кабельного телебачення Ланет ретвітнув твіт COMFY й також підтримав "райдужний" тренд.
Громадська організація BRAND UKRAINE яка допомагає розвивати сильний бренд України на міжнародній арені, також підтримала цьогорічні прайди. "Stand for love. Fight for love. Love" (Стояти за любов. Боротися за любов.Любов)", — йдеться у дописі.
Мобільний оператор Lifecell долучився до тренду, опублікувавши тематичну ілюстрацію з ЛГБТ-прапором.
“Бути вільним по-справжньому = давати змогу обирати й тим, хто поряд. Не засуджувати, не намагатися змінити або скоригувати поведінку. Приймати, любити й підтримувати. У місяць прайду ми маніфестуємо свободу кожного нашого абонента бути собою і жити своє найкраще життя так, як велить серце”, — написали у Lifecell.
Компанія Vodafone також повідомила своїх клієнтів, що підтримує Прайд-2023. "Свобода, права людини і рівність людей — базові цінності цивілізованого світу, які ми поділяємо", — написав мобільний оператор у Facebook.
Не відстає від своїх колег і мобільний оператор Київстар. І хоча компанія не змінила свій логотип, вона зробила допис у Facebook, в якому підтримала цьогорічний прайд. "Віримо, що зв’язок не має меж. Як і любов", — йдеться у повідомленні.
"Київстар поважає право усіх людей на самовизначення, щастя та гармонійні стосунки, незалежно від статі, кольору шкіри, релігійної приналежності, сексуальної орієнтації, національного або соціального походження. Власне, таке право і є однією з засад демократичного суспільства. Тож, підтримуємо один одного та рухаємось разом назустріч перемозі" — написала представниця компанії під одним з коментарів.
Змінив фото профілю в соцмережах і Музей Ханенків. Так, у Facebook і Twitter з'явилась нова світлина у "прайдовому" стилі. Світлину доповнює короткий допис: "Місяць прайду".
Нагадаємо, в ООН заявили, що гендерної рівності у світі не вдасться досягти ще декілька століть.