Українці святкуватимуть Різдво по-новому: ПЦУ схвалила перехід на новий календар

ПЦУ перехід на новий календар

Православна Церква України (ПЦУ) вирішила відзначати Різдво 25 грудня за Новоюліанським календарем.

Таке рішення ухвалили 24 травня під час засідання архієрейського собору в Трапезному храмі Києво-Печерської лаври.

Так само зміняться і інші свята:

  • Покрова на 1 жовтня;
  • Водохреще на 6 січня;
  • Миколая на 6 грудня.

Зміни не стосуватиметься Великодня та Трійці.

“Новоюліанський календар — є той календар, який був створений на початку двадцятого століття на основі сучасних досліджень і був схвалений якраз 100 років тому”, – сказав митрополит Білоцерківський, заступник голови управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ Євстратій (Зоря).

За його словами, зараз цим календарем користуються 10 православних церков. І ПЦУ до них долучатиметься.

“Архієрейський собор ухвалив відповідну постанову і спрямовує цю постанову на засідання помісного собору, як і всі інші рішення, які були ухвалені, а також рішення, які відбувалися протягом останніх років від об’єднавчого собору – всі ці рішення будуть розглянуті і остаточно стверджені помісним собором”, — пояснив він.

Напередодні священослужителі у своїх громадах проводили обговорення, чи готові відзначати прихожани ПЦУ свята в інші дні.

За даними опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» ще в листопаді 2022 року, кількість тих, хто підтримує перенесення ідею святкування Різдва на 25 грудня, за рік «значно» зросла: з 26% до 44%.

Як писав “Ми-Україна” раніше, половина американців підтримує допомогу з озброєнням Україні.

Головне

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур у вівторок, 3 жовтня, перебуває з офіційним візитом в Україні. Напередодні він зустрічався з президентом Володимиром Зеленським, сьогоднішній день – розпочав із відвідання Київщини. Зустріч…