Прем’єрка Фінляндії Санна Марін передала президенту заяву про відставку уряду

Фінська прем’єрка Санна Марін подала президенту країни Саулі Ніїністе заяву про відставку уряду після поразки на парламентських виборах. Як пише Yle, глава держави її прийняв.

Формування нового уряду розпочнеться наступного тижня під керівництвом партії, яка перемогла на виборах. До того моменту кабінет прем’єрки продовжить виконувати свої обов’язки.

Напередодні Санна Марін заявила, що піде з посади голови Соціал-демократичної партії. Свій пост, як очікується, вона залишить восени, одразу після наступного з’їзду політичної сили.

За її словами, до такого рішення її підштовхнув програш на недільних парламентських виборах, на яких її партія отримала всього 19,9% голосів. Марін також заявила, що не має наміру брати участь у президентських виборах та не отримували пропозицій щодо міжнародних посад.

“Я почну свою роботу як член парламенту наступного тижня і сподіваюся, що зможу вести спокійніше життя”, — зазначила вона учора.

Як відомо, парламентські вибори у Фінляндії 2 квітня завершились поразкою Соціал-демократичної партії, а відповідно і її очільниці. Лідером стала Національна коаліційна партія на чолі з Петтері Орпо (20,8% голосів), який може очолити новий уряд. Далі йде ультраправа партія “Фіни” (20,1%), і аж на третє місце вийшла партія чинної прем’єрки.

Як писав “Ми-Україна” раніше, у колишнього прем’єр-міністра Італії Сильвіо Берлусконі, який напередодні потрапив до реанімації, виявили лейкемію. Про це повідомила низка ЗМІ, офіційних підтверджень наразі немає.

Головне

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур у вівторок, 3 жовтня, перебуває з офіційним візитом в Україні. Напередодні він зустрічався з президентом Володимиром Зеленським, сьогоднішній день – розпочав із відвідання Київщини. Зустріч…

Минулої доби, 2 жовтня, загальні бойові втрати ворога у війні проти України збільшились на ще 360 загарбників. Наші оборонці за учорашній день також знищили 15 танків, вісім бойових броньованих машин, 40…