Попри всі санкції: російська нафта досі живить Європу завдяки Індії, - Bloomberg

Попри всі санкції: російська нафта досі живить Європу завдяки Індії, - Bloomberg

Російська нафта продовжує надходити в Європу попри численні запроваджені антиросійські санкції, пише Bloomberg. Видання пояснює, що мова йде про нафтопродукти, дизельне паливо зокрема, виготовлені Індією з російської сировини.

"Санкції та обмеження не завадили таким країнам, як Індія, розкуповувати дешеву російську нафту, перетворювати її на паливо, наприклад дизельне , і доставляти назад до Європи з націнкою", - йдеться у матеріалі.

Дані аналітичної компанії Kpler свідчать про те, що з високою долею ймовірності Індія за підсумками квітня 2023 року стане найбільшим постачальником нафтопродуктів у Європі, отримуючи при цьому небачені досі обсяги нафти з рф.

"Російська нафта повертається до Європи, попри всі санкції, і Індія, яка нарощує експорт палива на захід, є хорошим прикладом цього. З огляду на те, скільки російських барелів купує Індія забирає, це неминуче", - заявив Віктор Катона, провідний аналітик з нафти у Kpler.

За оцінкою аналітичної компанії, обсяги імпорту нафтопродуктів в Європу з Індії у поточному місяці перевищать 360 000 барелів на день, трохи випереджаючи імпорт Саудівської Аравії. Водночас надходження сирої нафти з рф до Індії перевищать 2 млн барелів на добу у звітному місяці.

Як відомо, понад половина постачань сирої російської нафти морем до вторгнення рф в Україну припадало на Європу. У відповідь на агресію росії країни ЄС та "Великої сімки" стали різко скорочувати закупівлі.

Нагадаємо, 5 грудня 2022 року ЄС відмовився від закупівель нафти, а з 5 лютого 2023 - перестав купувати нафтопродукти. За оцінками IEA, через ембарго Кремль недорахується близько одного трильйона доларів експортних доходів до 2030 року, а частка росії на світовому енергетичному ринку скоротиться до 13% з 20%. Втрачені для Кремля ринки займуть США та країни Близького Сходу.

Як писав "Ми-Україна" раніше,у Дніпрі рятувальники після російської ракетної атаки врятували з-під завалів ангара з будівельними матеріалами жінку.

Головне