Технології штучного інтелекту (ШІ), які дозволяють вирішувати чи не усі інтелектуальні задачі, все глибше використовуються в найрізноманітніших галузях: від медицини та освіти до економіки та кліматичних питань. Однак настільки стрімкий прогрес не усіх надихає, 61% американців вважає, що ШІ загрожує людству.
По це свідчать дані опитування, проведеного опитування Reuters/Ipsos у період з 9 по 15 травня. У ньому взяли участь 4415 дорослих американців.
Результати дослідження показали також, що більш як дві третини американців стурбовані негативними наслідками ШІ. Число тих, хто цього очікує, втричі перевищує кількість тих громадян США, які у це не вірять.
Лише 22% американців не погодилися з твердженням про загрозу ШІ для цивілізації, а 17% - не змогли дати однозначної відповіді.
Серед тих, хто голосував за Дональда Трампа у 2020 році стурбованих виявилось більше: 70% проти 60% виборців Джо Байдена, погодилися з тим, що ШІ загрожує людству.
"Побоювання цілком закономірні, але я думаю, що в діалозі в цілому не вистачає того, чому ми взагалі це робимо? ШІ підвищить якість життя людей та допоможе людям бути більш компетентними та ефективними", - прокоментував Себастьян Трун, професор комп'ютерних наук у Стенфорді, який заснував Google X.
Нагадаємо, ChatGPT запустив гонку в галузі розвитку технології штучного інтелекту, в якій технологічні "важкоатлети", такі як Microsoft і Google, борються за те, щоб перевершити один одного в досягненнях.
Як писав "Ми-Україна" раніше, у травні “Укрзалізниця” почала аналізувати звернення пасажирів за допомогою штучного інтелекту ChatGPT.