В Ірані влада продовжує боротися з жінками, які порушують національний дрес-код. Тепер для їх виявлення місцева поліція використовуватиме "розумні" камери, встановлені в громадських місцях, пише Reuters.
У заяві правоохоронних органів вказано, що спочатку порушниці отримуватись “листи щастя” - текстові повідомлення з попередженням про наслідки. На думку влади, такий крок сприятиме зменшенню опору закону щодо носіння хіджабу.
Як відомо, все більше жінок в Ірані стали відмовлятися від носіння традиційного одягу після загибелі 22-річної Махси Аміні. Вона померла невдовзі після затримання спеціальним патрулем, який відповідає за дотримання належного дрес-коду по шаріату у громадських місцях.
Згідно з іранським законом, запровадженим після революції 1979 року, жінки зобов'язані покривати волосся і носити довгий вільний одяг, щоб приховати свою фігуру. Його порушниць карають публічними доганами, штрафами або арештом.
У заяві іранського МВС наголошується, що у цьому питанні не буде потурань.
Нагадаємо, в ході розслідування масового отруєння школярок в Ірані поліція затримала 110 підозрюваних. Такі випадки були зафіксовані у 230 навчальних закладах у 25 з 30 іранських провінцій. Місцеві правозахисники навели цифру у 7 тис. постраждалих.
Духовний лідер Ірану – аятола Алі Хаменеї – заявив, що якщо слідство доведе, що всі випадки є наслідком навмисних дій, винних буде засуджено до смертної кари.
Як писав "Ми-Україна" раніше, під час п’ятої рятувальної місії БО “Save Ukraine” до Києва вдалося повернути 31 дитину, яку окупанти депортували до росії.