В Україні вигадали покарання для чоловіків, які незаконно виїхали за кордон

Покарання незаконно виїхали за кордон

В Україні готують законопроект щодо покарання чоловіків, які незаконно виїхали з України під час війни. У майбутньому можливі обмеження щодо подальшого пересування цих громадян за кордон.

Про це розповів міністр внутрішніх справ Ігор Клименко в інтерв’ю РБК-Україна.

За його словами, документ буде спільною ініціативою Кабміну та Верховної Ради, оскільки зараз у країні не передбачено жодних покарань для тих, хто незаконно виїхав за кордон і потім повернувся до України.

“Я думаю, що після закінчення війни держава зробить усе для того, щоб кожному громадянину нагадати, що він робив під час війни. Маю на увазі тих, хто нелегально перейшов кордон. Я думаю, це буде закон”, – сказав він.

Клименко додав, що у контексті підготовки законопроекту вивчається міжнародний досвід.

“Яким чином поводитись з нашими громадянами, які порушили закон вже один раз. Вони мають відповісти за порушення закону. Я думаю, кожен громадянин цього хоче і зрозуміє державу, якщо будуть якісь обмеження щодо подальшого пересування цих громадян як мінімум за кордон”, – пояснив голова МВС.

Нагадаємо, з початку повномасштабного вторгнення за підробними документами на пунктах пропуску намагалися виїхати понад 5700 людей. На “зеленій” ділянці незаконно намагалися перетнути кордон ще більше осіб – близько 12 000.

Крім того, є порушники, які намагаються перетнути лінію державного кордону поза межами пункту пропуску. У середньому затримують на пунктах пропуску та на “зеленій” ділянці близько 20 осіб щоденно. Тільки на “зеленій” ділянці кордону було затримано близько 12 000 осіб з початку повномасштабного вторгнення росіян.

Як писав “Ми-Україна” раніше, в Повітряних силах відреагували на створення в рф “елітної” авіагрупи “Шторм”.

Головне

У понеділок, 2 жовтня, оголошені імена лауреатів Нобелівської премії з фізіології та медицини 2023 року. Ними стали Каталін Каріко та Дрю Вайсман, розроблені ними технології лягли в основу створення мРНК-вакцин проти…

На відміну від Ілона Маска його конкурент в освоєнні космосу сер Річард Бренсон закликав США та світ не лише продовжити підтримку України, а й подвоїти обсяги допомоги. У колонці, опублікованій…