Південна Африка не може гарантувати Путіну імунітет від Гааги: в МЗС країни пояснили, чому

Керівництво Південно-Африканської Республіки пообіцяло дипломатичний імунітет учасникам саміту союзу п’яти держав БРІКС (Бразилії, рф, Індії, КНР та ПАР) у серпні. Одну з зустрічей, ймовірно, відвідає російський диктатор Володимир Путін.

Як пише Bloomberg, для ПАР видача таких імунітетів є стандартною процедурою для подібних міжнародних заходів.

“Це стандартна процедура для всіх міжнародних конференцій і самітів, які проводяться у країні. Імунітети надаються конференції, а не конкретним особам. Вони призначені для захисту конференції та її учасників від юрисдикції країни, що приймає, на час проведення конференції”, — пояснили у місцевому Департаменті міжнародних відносин і співробітництва.

Водночас в Міністерстві закордонних справ країни підкреслили, що жоден дипломатичний імунітет “не має сили перед будь-яким ордером, який міг бути виданий міжнародним трибуналом”.

Нагадаємо, ще на початку цього місяця видання The Times писало, що Путіну порадили не їхати до ПАР, зважаючи на виданий Міжнародним кримінальним судом ордер на його арешт.  Натомість президенту рф запропонували взяти участь у прийдешній зустрічі лідерів БРІКС з використанням відеозв’язку.

13 травня під час телефонної розмови президент ПАР Сиріл Рамафоса поінформував Володимира Зеленського про намір приїхати до України у складі місії від кількох африканських країн.

Як писав “Ми-Україна” раніше, міністр оборони Італії Гвідо Крозетто анонсував передачу нового пакета військової допомоги Україні. Він стане вже сьомим за рахунком.

Головне