Під час зіткнень у Косові постраждали 19 миротворців з Угорщини

Під час зіткнень у місті Звечан у Косові постраждали 30 військових з лав миротворчого контингенту НАТО. Серед них – 19 угорських військових.

Про це повідомила миротворча місія KFOR, передає Kosova News. Як зазначається, загалом 30 військових постраждали в понеділок у муніципалітеті Звечан під час сутичок з сербськими протестувальниками.

Серед поранених – 11 італійських військових, а також 19 осіб з лав угорського контингенту. Постраждалі військові дістали численних поранень, зокрема переломи та опіки від запалювальних та вибухових пристроїв. За даними KFOR, поранення не загрожують життю військових.

“Місія KFOR під проводом НАТО збільшила свою присутність у чотирьох муніципалітетах північного Косова, щоб зменшити ризик ескалації у той час, як новообрані мери намагалися обійняти свої посади. Тоді війська KFOR зазнали атак дедалі агресивнішого натовпу”, – йдеться в повідомленні.

Місія KFOR попросила Косово і Сербію взяти на себе відповідальність за ситуацію, що склалася. Їх закликали не допустити подальшої ескалації.

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, нова ескалація у Косово розпочалась у п’ятницю, 26 травня, після того, як в північних муніципалітетах вступили на посаду мери-албанці. Люди вийшли на протести під сербські муніципалітети, вимагаючи перегляду рішення. Акції переросли у зіткнення, попередньо відомо про 10 постраждалих.

У суботу, 27 травня, у сербській столиці Белграді пройшов новий масштабний антиурядовий протест біля будівлі державного телебачення в центрі міста. Велика кількість людей оточила будинок і вимагала від президента Александара Вучича послабити жорсткий контроль над основними ЗМІ і дозволити альтернативні голоси.

Головне