В Україні планують повернути 20% ПДВ на пальне

ПДВ на пальне 2023

Зниження податку на додану вартість (ПДВ) на паливо після початку війни до 7% було помилковим рішенням. Його повернуть на колишній рівень 20% вже у липні цього року.

Про це заявив голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев в інтерв’ю “РБК-Україна”.

“Згадайте рішення початку 2022 року про скасовування акцизу та зменшення ставки ПДВ до 7% на паливо. Воно призвело до виходу ринку в білу? Ні. Нелегальні бочки виросли як гриби після дощу”, – сказав він.

З 1 липня ПДВ на паливо відновиться до довоєнних ставок, які були на рівні 20%. Гетманцев додав, що зниження цих ставок лише вплинуло на заробіток трейдерів.

“Я вважаю, що зниження цих ставок було величезною помилкою. Це абсолютно ніяк не вплинуло на ціну палива. Це лише вплинуло на заробіток трейдерів”, – пояснив він.

Нагадаємо, восени 2022 року було частково повернуто акцизи на бензин, дизельне паливо та автогаз, скасовані навесні 2022 року.

За даними Держстату, за 2022 рік бензин А-95 подорожчав на 68,5% до 51,3 гривень за літр, дизельне паливо на 85,7% до 55,0 гривень за літр, газ скраплений на 52,3% до 29, 1 гривня за літр.

Як повідомляв “Ми-Україна” раніше, Україна арештувала 41 млрд грн російських активів. Арешт російських активів в Україні та їх скерування на відновлення нашої країни є законним способом стягнення майна агресора в дохід держави.

Головне