Парламентські вибори в Польщі не вплинуть на підтримку України, – Макарчук

Парламентські вибори в Польщі

Парламентські вибори в Польщі, які пройдуть восени 2023 року, не вплинуть на підтримку України.

Про це в ефірі “Ми-Україна” розповіла тележурналістка TVN24 Аліна Макарчук.

За її словами, опозиція звинувачує польський уряд у використанні жучків для прослуховування.

“Мені здається, що для українців найближчі вибори парламентерські в Польщі не будуть мати великого значення. Ще три роки буде президентом Польщі Анджей Дуда і кожна з партій у Польщі підтримує Україну. Ці вибори не вплинуть на підтримку України, це однозначно.  Я розмовляла на цю тему з лідером опозиційної партії, ми чуємо це від правлячої партії. Всередині Польщі відбуваються речі, які не до кінця подобаються Єврокомісії. Брюссель вже багато жовтих карток видав у судових реформах чи того самого прослуховування”, – розповіла вона.

Макарчук додала, найбільша загроза для Польщі існує ззовні, тому немає чому руйнувати країну всередині.

“У поляків перед війною зменшувалась підтримка Євросоюзу. Зараз всім стало ясно, що НАТО і ЄС – гаранти безпеки. Вони нам віддали пів свого озброєння, перші танки прийшли з Польщі. Зараз цей мотив заважає внутрішній кампанії, бо поляки живуть війною в Україні”, – підкреслила вона.

Як повідомляв “Ми-Україна” раніше, Україна постійно виконувала всі умови, які перед нею ставили задля вступу у НАТО. Наша сторона регулярно брала участь в програмах, маневрах та безпекових операціях Північноатлантичного альянсу. А відтак жодних претензій до Києва щодо членства у блоці виникати не може.

Головне

Угорський голова Міністерства закордонних справ Петер Сіярто укотре заявив про необхідність припинення вогню в Україні та негайні переговори про встановлення миру. У коментарі AP він пояснив, що його заклик щодо…

Генеральний штаб Північної Македонії висловився на підтримку рішення щодо передачі Україні ударних гвинтокрилів. Йдеться про вертольоти Мі-24, які неофіційно називають “Крокодилами”. Тепер це рішення має розглянути уряд країни. Це відбудеться…