Обіцяють Крим, але вони туди не доїжджають: Гуменюк розповіла, як рф використовує “евакуйованих” українців

Так звана “евакуація”, яку минулого тижня розпочали росіяни на окупованих українських територіях, насправді використовується для захисту ними від контрнаступу ЗСУ. Російські загарбники з нібито евакуйованих людей роблять “живі щити”.

Про це в ефір марафону “Єдині новини” на телеканалі “Ми-Україна” розповіла керівниця пресцентру ОК “Південь” Наталія Гуменюк. 

“Вони намагаються евакуювати людей уздовж всієї лінії фронту, де вони прогнозують швидке просування ЗСУ. З цих людей вони створюють “живі щити” на глибших рубежах оборони. Вони обіцяють вивозити людей в Крим, але туди ніхто не доїжджає. Людей лишають там, де можуть бути розташовані підрозділи окупантів”, – розповіла вона.

Як відомо, минулого тижня призначена Москвою окупаційна “адміністрація” Запорізької області оголосила про “евакуацію” з 18 населених пунктів, які територіально розташовані неподалік від лінії фронту.

Напередодні “Енергоатом” повідомив про підготовку росіянами так званої “евакуації” з Енергодару. В першу чергу це стосується працівників Запорізької АЕС, йдеться про близько 3000 людей.

Міський голова Енергодару Дмитро Орлов зазначив, що останніми днями окупанти заходились масово вивозити з міста комп’ютери, техніку та документи. Наразі в місті не працюють аптеки та магазини, АЗС і банкомати стоять порожні. За його словами окупаційна влада панічно очікує наступу ЗСУ.

Як писав “Ми-Україна” раніше, минулої доби, 10 травня, загальні бойові втрати ворога у війні проти України збільшились на ще 610 загарбників. Наші оборонці за учорашній день також знищили чотири танки, 12 бойових броньованих машин, 14 артилерійських систем, два засоби ППО, дві РСЗВ дронів та три дрони.

Головне