Президент США Дональд Трамп анонсував масштабний проект системи ПРО "Золотий купол" (Golden Dome) вартістю 175 млрд доларів та призначив генерала Космічних сил Майкла Гетлейна керівником програми. За планом глави держави, система з сотень супутників для виявлення та перехоплення ракет має бути повністю готовою до кінця його терміну в січні 2029 року, пише Bloomberg.
"Ми дійсно завершимо роботу, яку президент Рейган розпочав 40 років тому", - заявив Трамп 20 травня, маючи на увазі нереалізовані плани Рональда Рейгана зі створення космічної системи ПРО "Зоряні війни".
За словами президента, Golden Dome захистить США від гіперзвукових, балістичних та крилатих ракет. Трамп повідомив, що вже обрав "архітектуру" для системи, не уточнюючи, що саме це означає.
Видання наголошує на тому, що заявлена вартість в 175 млрд дол. суперечить попередній оцінці Бюджетного управління Конгресу, яке очікує, що Америці доведеться витратити до 542 млрд дол. упродовж 20 років на розробку та запуск цих перехоплювачів. Низка експертів вважає, що реальні витрати можуть сягнути майже 1 трлн доларів.
"На нашу думку, попри деякі гучні коментарі, можливості нинішніх систем США низькі й, імовірно, залишаться низькими протягом наступних 15 років," — йдеться в лютневому звіті Американського фізичного товариства.
Фахівці мають сумніви щодо того, що система перехоплювачів, здатна знищити навіть невелику кількість міжконтинентальних балістичних ракет, взагалі буде можливою протягом наступних кількох десятиліть. Захист від вогню з боку таких противників, як росія чи Китай, вважається ще складнішим завданням.
Для порівняння: з 2002 року Агентство з протиракетної оборони Пентагону витратило понад 194 млрд дол. на розробку багаторівневої системи протиракетної оборони, що включає окремі перехоплювачі, датчики та елементи зв'язку на Алясці та в Каліфорнії, які працюють комплексно для захисту від потенційних ракетних атак, у першу чергу з боку КНДР.
Як писав "Ми-Україна" раніше, міністр оборони США Піт Гегсет оголосив про початок нового "комплексного розслідування" виведення американських військ з Афганістану.