У Міжнародний реєстр збитків відтепер можна подати заяву про компенсацію за пошкоджену або зруйновану нежитлову нерухомість, яка зазнала шкоди після 24 лютого 2022 року. Про це інформує Офіс президента.
Нова категорія в Реєстрі збитків - які об'єкти підпадають під компенсацію
Нова категорія охоплює різні типи нежитлової нерухомості, яка постраждала внаслідок російської агресії. Зокрема, йдеться про:
- офісні приміщення,
- магазини,
- склади,
- виробничі об'єкти.
Власникам буде відшкодована повна вартість у разі знищення об'єкта та витрати на ремонт чи відновлення у разі його пошкодження.
Міжнародний реєстр збитків: як подати заяву на компенсацію
Подати заяву про компенсацію за пошкоджену або знищену нежитлову нерухомість можна через:
- вебпортал "Дія",
- мобільний застосунок "Дія".
"Кожна подана заява – це не просто бюрократична дія, а внесок у відновлення справедливості та чіткий сигнал: жодна втрата, спричинена російською агресією, не буде залишена без відповіді", – зауважила заступниця голови ОП Ірина Мудра.
Як відомо, на сьогодні у Міжнародному реєстрі збитків відкрито вже 10 категорій, як включають пошкодження або знищення житла; смерть близького члена родин; вимушене переміщення громадян усередині країни; випадки сексуального насильства та катування, скоєного окупантами; незаконне утримання в полоні та примусова праця чи служба.
Загалом Реєстр складатиметься із 43 категорій щодо відшкодування матеріальних та моральних збитків. На цей час до Реєстру збитків надійшло вже близько 30 000 заяв.
Як писав "Ми-Україна" раніше, 2 квітня 2024 року почав працювати Міжнародний реєстр збитків, завданих агресією рф проти України. До його запуску готувалися майже півтора року.