ЗМІ: Генсек ООН запропонував росії угоду, аби росія повернулась до "зернової угоди"

ЗМІ: Генсек ООН запропонував росії угоду, аби росія повернулась до

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш запропонував міністру закордонних справ росії Сергію Лаврову угоду з чотирьох пунктів, аби рф повернулась до "зернової угоди".

Про це повідомило видання Bild із посиланням на секретний лист Гутерреша Лаврову. Як зазначається, у чотирьох пунктах йдеться про наступне:

Перший — скасувати санкції ЄС (виключення зі системи SWIFT) проти Російського аграрного банку.

Другий — застрахувати російські кораблі від атак України в Азовському та Чорному морях. Генсек ООН пропонує не лише "страхування вантажів для експорту російських продуктів харчування та добрив", а й страхування "каско та відповідальності". Гутерреш також обіцяє, що "Організація Об'єднаних Націй підтримуватиме страхування, щоб наголосити на важливості російського експорту для глобальної продовольчої безпеки".

Третій — допомогти розморозити заморожені в ЄС активи російських компаній із виробництва добрив.

Четвертий — "забезпечити ефективний доступ російських суден, які перевозять продукти харчування та добрива, до портів ЄС через швидкі портові дозволи". ООН уже провела переговори з Європейською комісією та окремою портовою владою Німеччини, Бельгії, Іспанії та Нідерландів.

Як пише видання, керівництво росії наразі уважно вивчає пропозиції ООН. Проте вони поки не погодилися на них, адже Кремль вважає пропозиції "занадто хорошими, щоб бути правдою" і сумнівається в "технічній здійсненності" послаблень.

Нагадаємо, очільник Незалежної міжнародної комісії ООН Ерік Мьосе, перебуваючи у Києві, заявив, що організація на сьогодні не має “достатніх доказів”, які б дозволили кваліфікувати злочини армії рф в Україні як геноцид.

“На цю мить ми не маємо достатніх наявних доказів, які б відповідали юридичній кваліфікації, передбаченій Конвенцією про геноцид”, – сказав він.

Мьосе наголосив, що ООН продовжуватиме ретельно та поступово вивчати це питання, розслідування триватимуть надалі.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, в ООН приголомшені ракетною атакою росії на ринок у Костянтинівці на Донеччині. В організації назвали це черговий воєнним злочином.

Головне