ЗМІ: 2023 може стати найспекотнішим роком в історії

ЗМІ: 2023 може стати найспекотнішим роком в історії

Поточний рік із ймовірністю 80% стане найспекотнішим за всю історію кліматичних спостережень. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на прогноз аналітиків дослідницької некомерційної організації Berkeley Earth.

Це буде обумовлено низкою факторів, зокрема, зростанням середньосвітових температур та збільшенням викидів парникових газів.

Наразі найтеплішим періодом в історії є проміжок між 2016 та 2020 роками. Однак ряд температурних рекордів у червні та липні можуть сприяти його оновленню. На прискорення темпів глобального потепління до кінця грудня вплине і природний феномен Ель-Ніньо.

Як відомо, на початку липня було побито одразу кілька погодних рекордів. 3-го числа середньосвітова температура вперше в історії досягла 17 градусів Цельсія, проте вже 6-го - піднялася до 17,23 градуса. При цьому помітне потепління спостерігалося ще у червні, внаслідок чого він став найспекотнішим в історії - середня температура тоді збільшилася більш ніж на 0,5 градуса.

Як повідомляв “Ми-Україна” раніше, перший тиждень липня став найспекотнішим у світі. За прогнозом, липень в 2023-му може сягнути найвищих температурних показників за останні 120 тисяч років.

Головне