Zhipu - китайський конкурент ChatGPT готується вийти на біржу

Zhipu - китайський конкурент ChatGPT готується вийти на біржу

Китайська компанія Zhipu, один із головних конкурентів ChatGPT, готується до первинного розміщення акцій. Підтримуваний гігантами Alibaba та Tencent, стартап прагне залучити кошти на тлі інвестиційного ажіотажу навколо генеративного ШІ.

Про це пише Bloomberg.

“Згідно з документами IPO, наданими органу фондового ринку країни, шестирічна фірма та CICC почали готуватися до дебюту та можуть офіційно подати заявку на лістинг до жовтня”, - пише видання.

IPO - перший публічний продаж акцій (чи інших цінних паперів) приватної компанії, зокрема у формі продажу депозитарних розписок на акції. 

Zhipu є одним із небагатьох китайських стартапів, які серйозно конкурують із OpenAI на глобальному рівні. Після появи DeepSeek компанія та її конкуренти, такі як Moonshot і Minimax, активно запускають бюджетні ШІ-рішення, намагаючись закріпитися в галузі та задати темп для подальших інновацій.

У березні компанія залучила фінансування в розмірі 137 млн дол. - переважно від державних інвесторів. Це свідчить про стратегічну зацікавленість Пекіна у розвитку штучного інтелекту, особливо після успіху DeepSeek.

“Ця інвестиція була зроблена після того, як у січні міністерство торгівлі США додало Zhipu до ще одного чорного списку торгівельних обмежень, що загрожувало перешкодити доступу до критично важливих технологій”, - повідомляє видання.

При цьому китайська компанія відкидає інформацію про зв'язки з китайською армією.

Хоча точна дата IPO залишається невизначеною через глобальну економічну нестабільність, стартапам, зокрема таким як Zhipu, потрібні додаткові інвестиції для підтримання стрімких темпів розвитку у сфері ШІ.

Zhipu активно працює над агентами штучного інтелекту - однією з найперспективніших сфер дослідження. Зокрема, компанія представила AutoGLM - модель, яка, за словами CEO Чжана Пена, перевершує GPT-4o та Claude 3.5 Sonnet під час роботи у веббраузері. Також у вівторок компанія випустила ще одну open-source модель серії GLM, яка обходиться користувачам значно дешевше, ніж аналогічна модель R1 від DeepSeek.

Як писав “Ми-Україна” раніше, AMD розпочне виробництво процесорів у США на заводі TSMC в Аризоні.

Головне