Зґвалтування на Закарпатті: Вища рада правосуддя вивчить скарги на суддю

Зґвалтування на Закарпатті: Вища рада правосуддя вивчить скарги на суддю

Вища рада правосуддя (ВРП) пообіцяла неупереджено розглянути усі скарги на суддю Воловецького райсуду Оксану Софілканич. Саме вона ухвалила рішення про умовне ув’язнення для трьох фігурантів справи про зґвалтування на Закарпатті.

"Вища рада правосуддя розділяє занепокоєння громадськості, журналістської спільноти, уповноважених осіб органів влади щодо об’єктивності проведеного досудового та судового розслідування у вказаній справі, а також щодо справедливості визначеного судом покарання особам, які обвинувачуються у вчиненні зазначеного кримінального правопорушення", - вказано у повідомленні, опублікованому на сайті ВРП.

У відомстві зазначили, що свої висновки після перевірки воно оприлюднить у передбаченому законом порядку. Водночас у ВРП закликали ЗМІ бути більш стриманими у заявах.

"Вища рада правосуддя закликає до стриманості висловлювань у засобах масової інформації, зокрема у грубій та агресивній формі, що виходять за межі допустимої критики, яка може бути розцінена як тиск на суд, до розправи з суддею, що становлять реальні ризики для судді під час здійснення правосуддя, а також  становлять загрозу для ухвалення справедливого і безстороннього судового рішення, що буде ухвалено апеляційним судом за наслідками розгляду апеляційної скарги", - вказано у повідомленні.

Нагадаємо, напередодні до битви за встановлення справедливості у справі про зґвалтування на Закарпатті долучилася також і прокуратура. Наразі відомство готує оскарження винесеного судом вироку.

Як відомо, у селі Верхні Ворота, що у Закарпатській області, троє підлітків зґвалтували 14-річну односелицю. Всі свої дії підлітки знімали на відео, а згодом завантажили його в інтернет та показали у школі.

Спочатку суд присудив хлопцям по п’ять років позбавлення волі, однак звільнив від покарання, призначивши усім трьом іспитовий термін на два роки. При цьому вирок було винесено за статтею 153 (сексуальне насильство, без проникнення), а не 152-й статті (зґвалтування). 

Як писав "Ми-Україна" раніше, СБУ викрила нові факти злочинної діяльності екс-президента "Мотор Січі" Богуслаєва.

Головне