Зеленський зустрівся з чинним головою ОБСЄ, який пообіцяв Україні допомогти побороти агресора

Зеленський зустрівся з чинним головою ОБСЄ, який пообіцяв Україні допомогти побороти агресора

У понеділок, 16 січня, Президент України Володимир Зеленський зустрівся з чинним головою ОБСЄ, міністром закордонних справ Північної Македонії Буяром Османі. Про це інформує пресслужба глави української держави.

У ході зустрічі Володимир Зеленський висловив вітання Османі з початком головування Північної Македонії в ОБСЄ. Президент наголосив, що це дуже важливо для України, що свій перший закордонних візит у статусі чинного голови ОБСЄ Османі здійснив саме в нашу країну.

"Для нас це дуже важливо. Ми вдячні ОБСЄ за те, що послідовно підтримувала нашу державу, починаючи з часу тимчасової окупації деяких частин нашої території у 2014 році. Сьогодні підтримка місії Організації важлива як ніколи", – заявив Зеленський.

Під час спілкування з Османі президент України висловив сподівання, що під час свого головування в ОБСЄ Північна Македонія була максимально тиснути на країну-агресора росію, щоб та припинила порушувати права людини на тимчасово окупованих територіях України.

"Потребуємо збільшення уваги ОБСЄ до двох ключових проблем: примусової депортації жінок і дітей на територію РФ та умов утримання українських військовополонених. Це для нас дуже важливі речі", – наголосив Володимир Зеленський.

Крім того він обговорив з Османі реалізацію української формули миру та закликав македонського політика взяти головування в цьому процесі в свої руки.

"Ми хочемо, щоб було відновлено світовий порядок та повернуто стабільність у наш регіон. Розраховую на залученість ОБСЄ та Північної Македонії до імплементації формули миру", - заявив Президент.

Володимир Зеленский висловив також подяку уряду й народу Північної Македонії, які надавали Україні гуманітарну та оборонну підтримку після повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року.

Чинний голова ОБСЄ, своєю чергою, висловив солідарність з Україною та її народом. Османі зазначив, що бачить своїм пріоритетом в ОБСЕ питання безпеки України. Разом з тим він як міністр закордонних справ Північної Македонії додав, що його держава надаватиме кураїні всю необхідну підтримку, щоб допомогти подолати агресора.

Як повідомляли "Ми-Україна", у понеділок, 16 січня, очільник Офісу президента України Андрій Єрмак зустрівся з делегацією Сполучених Штатів Америки на чолі із заступницею державного секретаря США Венді Шерман. 

Головне