Зеленський прогнозує завершення війни до червня 2026 року через санкційний тиск на рф

Зеленський прогнозує завершення війни до червня 2026 року через санкційний тиск на рф

Президент України Володимир Зеленський висловив сподівання на завершення війни до червня 2026 року, коли російська економіка відчує повний вплив міжнародних санкцій. Про це він заявив на зустрічі з журналістами 27 травня.

За словами українського лідера, аналіз розвідувальних служб різних країн свідчить про те, що саме з літа 2026 року російська економіка почне відчувати найсильніший санкційний тиск. Зеленський підкреслив, що це стосується вже прийнятих обмежувальних заходів.

Президент зазначив складність аналізу російської економіки через її значну тіньову складову. Він визнав, що точно оцінити запаси та можливості росії для ведення війни важко через непрозорість багатьох економічних процесів.

Основним викликом для російської економіки Зеленський назвав зростаючий військово-промисловий комплекс. За його прогнозами, наступного року ВПК рф не зможе продовжувати зростання і почне скорочуватися, що призведе до кардинальних змін в економіці країни-агресора.

"Економіка повністю зміниться, вони все будуть витрачати на війну", - пояснив президент України.

Щодо санкційної політики США, Зеленський висловив думку, що адміністрація Дональда Трампа поки не вводить нові жорсткі санкції через очікування поступок з боку росії. За його словами, Америка сподівалася на готовність Путіна до завершення війни, але ці сподівання виявилися неспиравдавшимися.

Український лідер переконаний, що відсутність нових санкцій може підняти моральний дух у Кремлі, тому потрібні конкретні кроки. Він відзначив існування в США та Європі людей, які вважають, що жорсткі санкції можуть закрити можливості для діалогу з росією.

Зеленський підтримав американську тезу про те, що лише через силу можна примусити росію думати про мир. За його словами, наразі російське керівництво зосереджене виключно на продовженні війни, а не на мирних переговорах.

Президент також зазначив, що дефіцит російського бюджету може не стати катастрофічним через значну частку тіньової економіки, але це все одно істотно вплине на здатність країни фінансувати військові дії.

Як писали "Ми-Україна" раніше, президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна вже близька до досягнення рівня масового виробництва дронів - 300-500 на добу, як і росія. Однак головним викликом він назвав не технічні, а фінансові обмеження. 

Головне