Закликав вбивати українців та захопити Київ: СБУ викрила прислужника монастиря УПЦ МП 

Закликав вбивати українців та захопити Київ: СБУ викрила прислужника монастиря УПЦ МП 

Служба безпеки України заявила про викриття прислужника Спасо-Покровського жіночого монастиря УПЦ МП на Житомирщині на закликах до знищення українців та захоплення Києва. Як інформує пресслужба відомства, починаючи від 24 лютого 2022 року він публічно підтримував російське вторгнення в Україну. 

Для оприлюднення підтримки російського окупаційного війська чоловік вступив до пропагандистського телеграм-каналу “русская весна”. Там він активно виправдовував дії окупантів та схвально коментував ракетні обстріли армії рф мирних українських міста та критичної інфраструктури. 

Ба більше, викритий прислужник монастиря активно захоплювався російськими бійцями та закликав українців відмовлялися від вступу до лав ЗСУ. 

“На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили фігуранту про підозру за ч. 1 ст. 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників)”, - йдться у повдіоменні відомства. 

Починаючи з листопада 2022 року СБУ активно взялася за діяльність УПЦ МП в Україні. Під час численних перевірок храмів та монастирів в різних регіонах країни співробітник відомства регулярно виявляли символіку окупантів, пропагандистську літературу та колишні склади окупантів. 

Головне