ЗАЕС замінована по периметру та під’їзних шляхів, - Котін

ЗАЕС замінована по периметру та під’їзних шляхів, - Котін

Наразі немає інформації про замінування саме обладнання Запорізької атомної електростанції, відомо лише про периметр станції та під’їзні шляхи. На ЗАЕС перебувають 3 500. російських військових.

Про це повідомив директор "Енергоатому" Петро Котін в ефірі телеканалу "Ми-Україна".

"Ми знаємо, що станція замінована, і це стосується периметру та під’їзних шляхів до ЗАЕС. Фактів того, що заміновано обладнання станції, у нас немає на сьогодні. Це можливо, але про це ми дізнаємося, коли зайдемо на її територію", – наголосив він.

За його словами, після деокупації першими на територію станції зайдуть військові та бійці ДСНС, на яких чекає дуже важка і тривала робота з розмінування.

"Після цього ми будемо заходити на ЗАЕС та оцінювати збитки. Вже є погоджена програма, як будемо це робити, поступово відновлювати безпеку всіх систем та обладнання, щоб блоки можна було надалі експлуатувати", - додав Котін.

Раніше очільник “Енергоатому” заявляв, що до 3000 працівників ЗАЕС підписали контракти з “Росенергоатомом”. Близько 5000 працівників Запорізької АЕС виїхали на підконтрольну Україні територію після її захоплення.

За його словами, до захоплення станції там працювало 11 тисяч людей.

“Решта сьогодні або в місті, або продовжують працювати на станції, це близько 3000 осіб. Близько 1200 з них має можливість працювати на станції, бо у росіян просто немає ким їх замінити. Решта – вдома, отримує зарплату від України, але їм просто заборонено попадати на станцію”, – заявив він.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Данія вирішила допомогти Україні з ліквідацією наслідків підриву Каховської ГЕС.

Головне