За понад рік ворог зруйнував в Україні 35 нафтобаз: шкода довкіллю становить 3,3 млрд грн

За понад рік ворог зруйнував в Україні 35 нафтобаз: шкода довкіллю становить 3,3 млрд грн

Російське окупаційне військо, від першого дня повномасштабного вторгнення в Україну і до сьогодні, знищило на території країни в цілому 35 нафтобаз. Такі дані наводить пресслужба Міндовкілля, передає "Інтерфакс-Україна".

Збитки навколишньому середовищу лише від цього фахівці оцінюють у понад 3,3 млрд грн.

"Зруйновано 35 нафтобаз, матеріальні збитки довкіллю становлять 3 309 971 049 грн", - йдеться у повідомленні відомства.

Голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко у блозі для “Ми-Україна” розповіла, що з 24 лютого 2022 року зафіксовано 2317 фактів шкоди довкіллю нашої країни. Нараховані збитки становлять 1 трильйон 898 мільярдів гривень. З них:

  • 843 млрд грн – засмічення земель відходами;
  • 11,5 млрд грн – забруднення ґрунтів;
  • 986 млрд грн – шкода за забруднення повітря( горіння нафтопродуктів, лісові пожежі, загоряння промислових підприємств,  об’єктів критичної інфраструктури).

Нагадаємо, армія рф у середу, 3 травня, атакувала трьома ударними дронами типу Shahed нафтобазу у Кропивницькому Кіровоградської області. За даними місцевої прокуратури, в результаті "прильоту" на об'єкті виникла масштабна пожежа. Люди не постраждали.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у Повітряних Силах розповіли про чергову зміну ворогом тактики. Речник командування Юрій Ігнат зазначив, що на сьогодні першочерговими цілями для противника будуть західне озброєння, яке нам дають союзники, та об'єкти паливно-енергетичного сектору. Він додав, що наразі росіяни переживають дефіцит крилатих ракет, а відтак будуть застосовувати ті засоби, які мають у наявності.

Головне