З Норвегії вже рік масово тікають місцеві мільярдери: в чому причина 

З Норвегії вже рік масово тікають місцеві мільярдери: в чому причина 

З початку минулого року з Норвегії почали масово виїжджати місцеві мільярдери та мультимільйонери. Лише за 2022 рік країну покинуло понад 30 надбагатих норвежців, що перевищує загальний показник за останні 13 років.

Як пише The Guardian, причиною цього стало торішнє збільшення максимального податку на багатство до 1,1%. Аналітики прогнозують, що цьогоріч кількість надбагатих "втікачів" ще виросте.

Нині багатії в Норвегії мають сплачувати:

  • муніципальний податок у 0,7% на майно, вартість якого становить вище 1,7 млн норвезьких крон для фізосіб або 3,4 млн норвезьких крон ($324 000) для сімейних пар.
  • держподаток на багатство у розмірі 0,4% для активів понад 20 млн норвезьких крон для фізичних осіб та 40 млн норвезьких крон — для пар.

Частина багатіїв обрала для переїзду Швейцарію - там податки нижчі. Один з них - 64-річний промисловий магнат К'єлль Інге Рьокке. В норвезькому рейтингу найзаможніших він посідає четверту сходинку зі статками 19,6 млрд норвезьких крон (1,5 млрд фунтів стерлінгів). Його переїзд в Норвегії обійдеться країні у 175 млн норвезьких крон у вигляді втрачених податкових надходжень на рік. Торік Рьокке був найбільшим платником податків у країні.

У Норвезькій школі бізнесу підрахували, що загальний статок тих, хто виїхав з країни, складає як мінімум 600 млрд норвезьких крон.

"На мій погляд, це трохи схоже на Brexit. Відтік підприємців, які їдуть за кордон, став чимось на зразок шоку. Деякі політики, як ви знаєте, звинувачують багатих людей у переїзді, але я думаю, що багатьом звичайним людям просто не подобається, що наші найкращі інвестори йдуть", - зазначив він.

В місцевому Мінфіні сподіваються на повернення своїх мільярдерів та мультимільйонерів.

"Якщо ви досягли успіху і розбагатіли в Норвегії, ми сподіваємося, що ви залишитеся і продовжите брати участь у житті норвезького суспільства... Ми вважаємо, що норвезька модель із сильною системою соціального забезпечення та високим рівнем освіти є важливим фактором, що забезпечує успіх. Модель у Норвегії полягає в тому, що кожен має робити свій внесок відповідно до здібностей, і тому ті, у кого більше можливостей сплачувати податки, повинні платити трохи більше", - зазначив держсекретар відомства Ерленд Грімстад.

Як писав "Ми-Україна" раніше, СБУ повідомила про підозру колаборантці-власниці турфірми. Вона допомогла росії депортувати понад 1000 українських дітей.

Головне