З 2014 року було 25 угод про припинення вогню: МЗС про неприпустимість нового "Мінська"

З 2014 року було 25 угод про припинення вогню: МЗС про неприпустимість нового

Україна прагне досягти міцного і справедливого миру, а не замороженого конфлікту, подібного до ситуації з Мінськими домовленостями. На цьому наголосив речник МЗС  Георгій Тихий. 

"Нам не потрібен заморожений конфлікт. Україна має цей негативний досвід з "Мінськом-1" та "Мінськом-2". Я маю нагадати всім, що між 2014 і 2022 роками Україна та росія вже мали мирні переговори. І Україна та рф провели близько 200 раундів таких переговорів за посередництва Франції та Німеччини, за посередництва ОБСЄ. І у нас було 25 угод про припинення вогню - 25 за ці вісім років. Усі вони були швидко порушені росіянами. І зрештою, це привело нас до 21 лютого 2022 року, коли рф розпочала повномасштабний напад на нашу країну, намагаючись нас знищити, повалити наш уряд і фактично стерти Україну з політичної карти Європи", - підкреслив він.

Тихий заявив про необхідність враховувати минулі помилки при подальших кроках до встановлення миру.

"Ми не повинні повторювати помилки, які ми мали між 2014 і 2022 роками, а саме слабкість, спроби замороженого конфлікту. Нам потрібен мир, нам не потрібен заморожений конфлікт, тому що це, знаєте, бомба з часовим механізмом, яка вибухне будь-якої миті... Нам не потрібна просто відсутність війни, а мир - це не просто відсутність війни, він міцним, справедливим і тривалим. Саме над цим ми працюємо", - підсумував він.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Офіс президента раніше заявив, що Україна не піде на замороження конфлікту, США також проти.

Головне