Винищувачі НАТО перехопили російський літак поблизу кордонів Естонії, - Sky News

Винищувачі НАТО перехопили російський літак поблизу кордонів Естонії, - Sky News

Королівські військово-повітряні сили Великої Британії та Німеччини здійснили перехоплення повітряного судна рф після того, як його було виявлено поблизу повітряного простору Північноатлантичного альянсу. Винищувачі НАТО перехопили російський літак неподалік Естонії, пише Sky News.

Реакція на літак відбулась після того, як він не зв’язувався з авіадиспетчерською службою. Задля безпеки польотів два винищувачі "Тайфун" - британський і німецький - його перехопили. 

У НАТО назвали це “звичайною” місією. Хоча у ній була своя родзинка - британські та німецькі ВПС вперше об'єдналися для патрулювання повітряного простору Естонії, яка є сусідкою агресора.

"Це спільне розгортання Великої Британії та Німеччини в країнах Балтії ясно демонструє нашу колективну рішучість протистояти будь-якій потенційній загрозі кордонам НАТО, демонструючи при цьому нашу об'єднану силу", - заявив британський міністр збройних сил Британії Джеймс Хіпі.

Нагадаємо, 14 березня російський винищувач Су-27 збив над Чорним морем американський безпілотник MQ-9 Reaper. Російський літак тривалий час маневрував перед американським безпілотником, поки той виконував звичайну операцію в міжнародному повітряному просторі, а потім “його перехопив та вразив”.

У США такі дії росіян назвали небезпечними та непрофесійними. Офіційний представник Білого дому Джон Кірбі підкреслив, що російські перехоплення над чорноморською акваторією відбувались і раніше, але цей інцидент став першим, що завершився авіакатастрофою.

Москва у відповідь заявила, що контакту її літака з американським безпілотником не було і звинуватила ВПС США у порушенні кордонів режиму повітряного простору. Російське Міноборони заявило, у дрона були вимкнені транспондери, що, “порушує міжнародні стандарти”.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Reuters дізналось про наміри Туреччини найближчим часом ратифікувати заявку Фінляндії на членство в НАТО окремо від шведської.

Головне