Вода за пів години залила будинки по вікна: під Гомелем у Білорусі прорвало дамбу

Вода за пів години залила будинки по вікна: під Гомелем у Білорусі прорвало дамбу

Під Гомелем у Білорусі у ніч проти понеділка, 10 квітня, стався прорив дамби. Вода швидко стала підступати до будинків, за пів години її рівень піднявся до вікон.

Про це повідомили в місцевій громадській організації "Товариство рятування на водах" ("Общество спасания на водах", ОСВОД).

ЇЇ волонтери спільно з працівниками МНС Білорусі евакуювали з підтопленої території людей та домашніх тварин.

Місцеві ЗМІ пишуть про загальну складну паводкову ситуацію на Гомельщині. Для прикладу, у Жлобинському районі області заздалегідь запровадили режим підвищеної готовності та "про всяк випадок" підготували пункт тимчасового прийому людей.

Нагадаємо, 4 квітня у Краматорську на Донеччині через рясні снігопади у березні стався прорив дамби одного з місцевих водосховищ. Із зони підтоплення було евакуйовано в цілому 17 осіб, з них двох дітей. Загалом внаслідок надзвичайної ситуації підтопило понад 260 будинків на 30 вулицях.

Наразі ситуація у Краматорську стабілізувалася, напір води у водоскидному шлюзі водосховища зменшився. Усім, хто постраждав через прорив дамби в місті, обіцяють виплатити компенсацію.

Як писав "Ми-Україна" раніше, опитування SW Research для Rzeczpospolita показало, що близько 80% громадян Польщі оцінюють відносини їхньої країни з Україною як добрі або дуже добрі.

Водночас погано оцінюють відносини Польщі з Україною 4,7% респондентів, 2,7% – дуже погано. Ще 13,1% респондентів не мають думки з цього приводу.

Головне