Власне виробництво Байрактарів та танків: як розвиватиметься військова промисловість України

Власне виробництво Байрактарів та танків: як розвиватиметься військова промисловість України

Безпілотники, танки і снаряди - це для України зараз необхідно, щоб перемогти та знищити ворога. І наші партнери нам це не тільки надають, але навіть планують виробляти таку зброю в Україні. Турецький "Байрактар", німецький Rheinmetall вже ведуть переговори про початок будівництва підприємств.

Як розвиватиметься військова промисловість України розбиралась наша журналістка Влада Цимбаленко.

Виробництво ударних БпЛА Bayraktar в Україні

Славетний "Байрактар" став символом опору російській агресії на рівні з "Джавелінами" та HIMARS. Турецька компанія Baykar підтримує Україну від початку повномасштабного вторгнення. Вона подарувала нам п'ять безпілотників, які успішно нищать окупантів.

Baykar однією з першим планує виробляти в Україні свої безпілотні винищувачі. Компанія вже зареєструвалась в Україні та купила земельну ділянку на понад 30 000 квадратних метрів. Побудувати завод планують за два роки. Працюватиме там понад 300 українських інженерів та техніків. На думку експертів, для України - це зміцнення безпеки у майбутньому, бо саме дрони є "зброєю майбутнього".

"Інновації, обмін технологіями, розвиток дронів - це надзвичайно важливо для України, для убезпечення майбутнього нашої країни. Ми бачимо, яку роль відіграють у сучасній війні дрони. І розвивати співпрацю на цьому напрямку корисно як Туреччині, так і нам. Тут ми взаємодоповнюємо один одного", - зазначив міжнародний експерт Руслан Осипенко.

Будівництво танкового заводу Rheinmetall в Україні

Танки - одне з ключових озброєнь у нинішній війні. Збудувати завод з їх випуску виявила бажання німецька компанія Rheinmetall, потужністю близько 400 танків на рік. Його вартість становить 200 млн євро.

Голова німецького оборонного концерну Армін Пеппергер заявив, що його компанія вже веде переговори з Києвом.

"Не потрібно помилятися, Україна й надалі відчуватиме потребу в захисті. У зв'язку з цим ми готові побудувати завод з виробництва Panther також в Україні", - заявив він.

Спільні підприємства з виробництва боєприпасів та зброї

Однак Україні потрібна зброя тут і зараз. Західні партнери це чітко розуміють, а відтак наша західна "сусідка" Польща підписала Меморандум з Україною про спільне виробництво боєприпасів для танків.

Створення спільних підприємств з випуску зброї забажали і інші країни. Це Велика Британія та Франція. У цьому напрямку британці хочуть обігнати свої французьких та німецьких колег і стати на початок черги, однак вже після нашої перемоги, пише The Telegraph.

Експерти кажуть, що саме після закінчення війни на Україну чекає великий промисловий бум.

"Це дуже круто і це символізує, що Україна - це така країна, яка є і буде. Це інвестиції, це робочі місця, це укріплення нашої боєздатності на майбутнє", - прокоментував політолог Олег Лісний.

Партнери розуміють, що і після звершення війни нам буде потрібна зброя, адже ворог залишиться під боком. Тому вигідно виробляти зброю саме в Україні, оскільки тоді не доведеться витрачати кошти на логістику.

Головне