Відлік пішов: до "шатдауну" у США залишилось чотири дні

Відлік пішов: до

У Сполучених Штатів залишаються лічені дні до настання так званого "шатдауну" - призупинення роботи федеральних органів влади. У разі якщо проміжний бюджет не буде схвалений Конгресом та підписаний американським президентом Джо Байденом до настання 1 жовтня фінансування діяльності уряду буде припинено, пише Reuters.

Щоб уникнути цього Сенат США напередодні, 26 вересня, більшістю голосів підтримав висування на голосування тимчасового бюджету, який дозволить уряду працювати і надалі - до 17 листопада. Ним, серед іншого передбачено і виділення близько шести мільярдів доларів на допомогу Україні.

Видання зазначає, що якщо вказаний проєкт закону успішно пройде Сенат, далі за нього голосуватиме Палата представників. І лише після його затвердження там документ потрапить на підпис до Байдена.

Між тим Reuters зазначає, що провідні республіканці Палати представників одразу ж відхилили тимчасовий інструмент, запропонований Сенатом. Вони заявили, що будь-який короткостроковий захід фінансування, який буде прийнятий Конгресом з їхнього схвалення, має вирішити проблему потоку мігрантів через кордон США з Мексикою.

За оцінкою фахівців, неспроможність дійти згоди двома палатами Конгресу, з високою долею ймовірності, призведе до чергового "шатдауну" у США. Якщо це станеться, то прийдешнє часткове закриття уряду і новітній історії країни стане 22-м.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у Білому досі наголосили, що список реформ для України від Сполучених Штатів – це не умови для надання українцям війської допомоги. У відомстві пояснили, що переданий документ – це робоча версія списку пріоритетних реформ. Її надали наразі лише для “обговорення та відгуків”.

Головне