В Україні зафіксовано 13 випадків сексуального насилля над дітьми, найменшій жертві - чотири роки

В Україні зафіксовано 13 випадків сексуального насилля над дітьми, найменшій жертві - чотири роки

Від початку повномасштабної війни в Україні росіяни зґвалтували 13 українських дітей. Найменшій жертві сексуального насилля всього чотири роки. Ці дані є попередніми і справжні масштаби нам стануть відомими через роки.

Про ці та інші злочини проти неповнолітніх в Україні розповіла в ефірі "Ми-Україна" Олеся Волошина, заступниця начальника департаменту захисту інтересів дітей та протидії насильству Офісу Генпрокурора.

"Загалом нами (ОГПУ - ред.) процесуальне керівництво здійснюється у 3000 кримінальних проваджень у злочинах вчинених щодо дітей, йдеться про саме воєнні злочини. Що стосується загибелі, більшість дітей загинуло від бомбардувань, ракетних та артилерійських обстрілів, обстрілів колон цивільних автомобілів, детонування бойових снарядів та мін", - розповіла вона.

За її словами, в цілому Україна та правоохоронна система нашої країни зафіксували вже всі види серйозних порушень міжнародного гуманітарного права, які наразі існують у світі.

"Маємо використання дітей в збройному конфлікті, саме окупантами. Вони використовують дітей для власних цілей. Під страхом за своє життя і безпеку, дітей залучають до облаштування блокпостів,забезпечнння військових провізією, їх використовують як шпигунів", - розповіла Волошина.

Як відомо, 4 червня Україна разом зі світом вшановує пам'ять дітей, які загинули внаслідок агресії. Наша країна приєдналась до цього міжнародного дня пам'яті у 2021 році.

За даними Офісу Генпрокурора, від 24 лютого 2022 року, росія вбила в Україні 485 дітей, ще понад 1000 - отримали поранення.

Як писав "Ми-Україна" раніше, ввечері 3 червня росіяни завдали удару по Підгородненській громаді поблизу Дніпра. Вночі рятувальники дістали тіло дворічної дитини.

Головне