В Лівії "загубились" близько 2,5 тонн урану, - МАГАТЕ

В Лівії

Інспектори МАГАТЕ повідомили, що близько 2,5 тонни урану зникли з одного з лівійських полігонів полігону. Хто, куди та з якою метою вивіз радіоактивний матеріал наразі не відомо.

Про це пише AP із посилання на заяву очільника ядерного агентства ООН Рафаеля Гроссі. 

За його даними, зникнення урану в Лівії було виявлено 14 березня. Тоді фахівці МАГАТЕ помітили нестачу 10 ємностей “що містять приблизно 2,5 тонни природного урану у формі уранового концентрату, які, згідно з заявою країни, повинні були знаходитися там”.

Агентство заявило про вживатиме заходів для з'ясування усіх обставин інциденту.

Видання зазначає, що у тій формі, в якій "зник" радіоактивний матеріал, його одразу використати для генерації енергії або палива для бомб не можна. Для цього потрібно спершу його збагатити, цей процес вимагає перетворення металу в газ, а потім його центрифугування.

Кожну тонну природного урану можна очистити до 5,6 кг матеріалу збройової якості, наголошують фахівці. А відтак пошук зниклого металу є дуже важливим для експертів із нерозповсюдження ядерної зброї.

Нагадаємо, минулого місяця Bloomberg дізналося про виявлення співробітниками МАГАТЕ в Ірані урану, збагачений до 84%. Цей показник всього на 6% менший за той, що потрібен для створення ядерної зброї.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у березні група американських сенаторів від обох партій Конгресу США внесли законопроєкт про введення ембарго на російський уран.

Головне