В Європі відкриють Центри єдності для українців: де саме та чим вони займатимуться

В Європі відкриють Центри єдності для українців: де саме та чим вони займатимуться

Міністр національної єдності України Олексій Чернишов під час офіційного візиту до Франції та Іспанії оголосив про створення Центрів єдності для українців, які перебувають за кордоном. Про це йдеться у ефірі "Ми-Україна".

Нові центри мають на меті забезпечити всебічну підтримку українським біженцям, зокрема в питаннях професійної та культурної інтеграції, освіти, працевлаштування та збереження національної ідентичності.

"Ми будемо створювати українські центри єдності. Зокрема, і ось у цій будівлі. Вони допомагатимуть українцям бути професійно, культурно інтегрованими в місцеве суспільство, а також заохочуватимуть повертатися в Україну. Коли умови безпеки дозволять це зробити. Ми цінуємо всіх українців: і в Україні, і за кордоном. Через російську агресію мільйони українців були змушені залишити Батьківщину. Але ми були б раді, якби попри все кожен українець був би успішним і розвивався професійно, економічно та особистісно. Ми очікуємо, що українці повернуться додому, і цей Центр також сприятиме та заохочуватиме можливості для цього майбутнього", - йдеться у повідомленні.

Тимчасовий захист у цих країнах отримали понад 220 000 українців в Іспанії та більш як 65 000 у Франції. Центри єдності також плануються до відкриття в Німеччині, Польщі та Чехії.

Головна мета центрів полягає у комплексній підтримці українців за кордоном: допомозі в соціальній адаптації, сприянні професійному розвитку, підтримці культурних ініціатив та підготовці до можливого повернення в Україну.

Під час зустрічей з місцевими громадами Чернишов наголосив на важливості підтримки українців за кордоном та збереженні їхнього зв'язку з Батьківщиною. Він підкреслив, що уряд цінує кожного українця, незалежно від того, перебуває він в Україні чи за її межами.

Українські біженці позитивно сприйняли цю ініціативу. Для них такі центри стануть важливим інструментом збереження національної ідентичності, вирішення стратегічних питань перебування за кордоном та підтримки зв'язку з рідною країною.

Як писали "Ми-Україна" раніше, приблизно 30% громадян України готові та хочуть повернутися додому протягом пів року після досягнення сталого миру та безпекових гарантій.

Головне