Застосування росією міжконтинентальної балістичної ракети для атак по Україні демонструє подальшу ескалацію війни з боку Кремля.
Про це заявив речник ЄС Петер Стано, передає Укрінформ.
Це свідчить про те, що російський диктатор Володимир Путін відмовляється від будь-яких спроб мирного врегулювання конфлікту, натомість обираючи стратегію ескалації та ядерного шантажу.
"Ми відстежуємо повідомлення про те, що росія скористалася міжконтинентальною балістичною ракетою проти цілі або цілей в Україні... Очевидно, що така атака або атаки могли б стати чіткою ознакою ескалації зі сторони Путіна", - сказав він.
РЕКОМЕНДУЄМО: Удар по Дніпру російською міжконтинентальною ракетою: як Путін намагається налякати Захід
Стано додав, що агресивні дії рф продовжують загострювати ситуацію. Кремль розпочав створення продовольчої та енергетичної кризи, використовує голод та холод як зброю, завдає ударів по енергетичній інфраструктурі України та чинить терор проти мирного населення.
"Він (Путін, – ред.) знову робить ставку у ядерній грі із нещодавно оновленою ядерною доктриною росії. Він привів північнокорейських солдатів на європейську землю. Все це є чіткою ознакою його бажання до ескалації, а не волі знайти шляхи до миру. Тож якщо вони дійсно скористалися міжконтинентальною ракетою, це буде якісною зміною у підходах Путіна та чіткою ознакою ескалації", - підкреслив Стано.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нова ядерна доктрина рф - чи піде Путін на застосування зброї масового знищення?
На питання щодо підготовки росії до можливого ядерного удару, Стано відповів, що ядерний шантаж з боку Кремля триває з початку війни. Він нагадав, що рф окупувала ЗАЕС, яка залишається у небезпечній зоні бойових дій.
Речник також зазначив, що дії Кремля є сигналом для світу про непередбачуваність агресії з боку Путіна.
"Це (використання міжконтинентальної зброї, – ред.) не є сигналом про його готовність досягати миру. Він думає про ескалацію, а не про мир", — підсумував Стано.
Нагадаємо, 21 листопада окупанти завдали ракетного удару по Україні, використовуючи ракети різних типів, включно з міжконтинентальною ракетою, ймовірно РС-26 "Рубіж".
Як писав "Ми-Україна" раніше, Україна чекає на висновки експертів щодо типу нової ракети, випущеної росією.