В Ірані взяли під варту 110 осіб за підозрою в масових отруєннях школярок в країні 

В Ірані взяли під варту 110 осіб за підозрою в масових отруєннях школярок в країні 

В ході розслідування масового отруєння школярок в Ірані поліція затримала 110 підозрюваних. Про це повідомили іранські ЗМІ, також інформацію підтвердив прес-секретар поліції генерал Саїд Монтазерольмехді, пише AP.

Один з депутатів урядової комісії, яка займається цими інцидентами, розповів, що на загадкові отруєння з листопаду 2022 року поскаржилось в цілому близько 5 тис. учнів. Такі випадки були зафіксовані у 230 навчальних закладах у 25 з 30 іранських провінцій. Місцеві правозахисники навели цифру у 7 тис. постраждалих.

Влада Ірану офіційно визнала випадки отруєнь дівчат шкільного віку лише нещодавно, хоча перші випадки стались торік восени. Водночас хто може бути до них причетними або які речовини застосовувалась (якщо вони дійсно були) не повідомили.

Видання зазначає, що на відміну від сусіднього Афганістану, в Ірані не було історії релігійних екстремістів, які виступали проти отримання дівчатами освіти, навіть у розпал Ісламської революції 1979 року.

Подібне траплялось в Афганістані. За даними ВООЗ, випадки отруєння дівчат шкільного віку регулярно фіксувались в період з 2009 по 2012 рік. Водночас організація не змогла знайти жодних доказів на підтвердження їхніх слів, а тому назвала це "масовим психогенним захворюванням".

Нагадаємо, раніше цього місяця духовний лідер Ірану – аятола Алі Хаменеї – вперше висловився щодо численних випадків загадкового отруєння школярок в країні, які почались торік у листопаді. Він заявив, що якщо слідство доведе, що всі випадки є наслідком навмисних дій, винних буде засуджено до смертної кари

Як писав "Ми-Україна" раніше, російські окупанти 15 березня випустили понад 400 снарядів по Херсонщині, в результаті троє мирних жителів отримали поранення та були госпіталізовані до медичного закладу.

Головне