В ГУР розповіли, з чого складаються фальш-дрони, які рф масово застосовує у повітряних атаках

В ГУР розповіли, з чого складаються фальш-дрони, які рф масово застосовує у повітряних атаках

Армія рф запустила понад 2 тисячі безпілотників протягом жовтня. Приблизно половина цих апаратів не мають бойового призначення і виконують роль приманок для відволікання уваги української протиповітряної оборони.

Про це йдеться у повідомленні Головного управління розвідки МО України.

Один із таких фальшивих дронів, що активно застосовує агресор, має кодову назву “Пародія”. 

За інформацією з повідомлення, 10 листопада два безпілотники типу “Пародія” впали на території Молдови, що дозволило детальніше дослідити їхню конструкцію. Виявилося, що ці дрони не мають бойової частини, значно дешевші й менші за бойові Shahed-136 або Ґерань-2, але завдяки лінзі Люнеберга імітують їхні радіолокаційні сигнатури, щоб збільшити навантаження на українські ППО.

Під час аналізу ГУР виявило, що навіть для створення цього примітивного “фанерного” безпілотника росія змушена закуповувати іноземні компоненти. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Саратові вдруге за три дні заявили про атаку БПЛА

“Модуль польотного контролера “пародії” містить компоненти, виготовлені компаніями з КНР (Ebyte, Jiashan Jinchang Electron, Yangzhou Yangjie Electronic Technology), США (Texas Instruments, Cypress Semiconductor, InvenSense), Швейцарії (STMicroelectronics) та Тайваню (SONiX Technology)”, - йдеться про повідомлення.

ГУР підкреслює, навіть примітивний такий дрон росія не здатна виготовити самостійно.

Нагадаємо, Головне управління розвідки МО України доповів щодо підпалу й знищення у Московській області штурмового гелікоптера Мі-24. Це сталось це у ніч з 9 на 10 листопада 2024 року на аеродромі “клін-5” в Московській.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, українські воєнні розвідники 9 листопада перехопили радіопереговори північнокорейських військових, які наразі перебувають на території росії. Зазначається, що переговори велися корейською мовою та на території Курської області.

Головне