Уряд Хав'єра Мілея вивчає пропозицію про вихід Аргентини з Паризької кліматичної угоди 2015 року за кілька днів після аналогічного рішення США. Про це пише FT.
Якщо рішення буде прийнято Аргентина стане другою країною, що покине угоду, підписану майже 200 державами.
Аргентинські урядовці вивчають внутрішній меморандум з рекомендацією про вихід після того, як Мілей відкликав переговорників з кліматичного саміту COP29 та заявив про перегляд міжнародних екологічних зобов'язань країни.
Президент Аргентини, який заперечує антропогенний характер кліматичних змін, різко розкритикував глобальний екологічний рух у своєму виступі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.
"Вокеїзм спотворив основну ідею збереження довкілля для задоволення людей і перетворив її на фанатичний енвайронменталізм", - заявив він.
FT пояснює, що вихід з Паризької угоди може мати серйозні наслідки для Аргентини. Так, цей крок становить загрозу торговельній угоді з ЄС та ускладнить країні вступ до Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) Окрім того, це призведе до втрати доступу до міжнародного кліматичного фінансування та потенційного виключення з світових ринків вуглецевих квот.
Для виведення Аргентини з Паризької угоди Мілею потрібне схвалення Конгресу. Водночас глава держави часто обходить законодавчий орган, приймаючи надзвичайні укази.
Як писав "Ми-Україна" раніше, у перший день президенства Трампа підписав указ, яким передбачено вихід США з Паризької кліматичної угоди від 2015 року, скасувавши рішення Джо Байдена про повернення країни до договору. Вперше Америка з нього вийшла в 2017 році.