"Укрнафта" відкрила найбільший збір для 13-ї бригади НГУ "Хартія" — мета 100 млн грн на дрони

Втрачати дрони, а не людей. Найбільший збір в історії 13-ї бригади НГУ "Хартія" відкрила "Укрнафта" із амбітною метою зібрати 100 мільйонів гривень на безпілотники - повітряні, наземні саперні і евакуатори.

Щоб забезпечити військових сучасним обладнанням для високотехнологічної війни і захистити їхнє життя, треба усього лише заправити свою автівку або просто купити каву чи хот-дог на АЗС. Заправляючись, донатять - саме так клієнти автозаправної станції "Укрнафти" підтримують 13-ту бригаду оперативного призначення "Хартія".

"Я волонтер, їду зараз в Куп'янськ на місію. Мені подобається, що заправляючись, я допомагаю "Хартії", тому що розумію, що їм на Харківському напрямку важко, тому що я сам з родини військових", - прокоментував свою участь у зборі волонтер Микита.

Кампанія стартувала ще 1 лютого цього року. Її мета – забезпечити екіпажі безпілотних систем і наземних роботизованих комплексів "Хартії". Зокрема, придбати безпілотні літальні апарати, наземні саперні дрони та дрони-евакуатори. Кава, хот-доги, пальне - чим більше придбати товарів, тим більший донат.

"З кожного літра нашого преміального пального 95-го бензину "Енерджі", з кожного літра дизеля, з кожного хот-дога, з кожної кави, ми гривню передаємо якраз на збір для "Хартії". Тому всі клієнти, які мають якийсь застосунок, всі наші клієнти, які купують пальне на всіх наших станціях, таким чином донатять, купуючи пальне та товари на наших заправних комплексах" - розповідає комерційний директор "Укрнафти" Сергій Федоренко.

 На автозаправній станції, кажуть, дізнавшись про збір, клієнти донатять залюбки.

"Загалом багато людей долучаються до цієї акції. Наприклад, за сьогодні декілька десятків. І мені приємно, що наші водії підтримують армію, бо я сама з Харкова, і, до речі, поряд з нашою заправкою теж були влучання, але, незважаючи на це, ми продовжуємо працювати", - говорить операторка АЗК Ольга.

Цей збір – не перша допомога. Загалом за два роки "Укрнафта" перерахувала більше 2 мільярдів гривень на підтримку Сил оборони.

"З усіх напрямів можливих ми зараз імпортуємо пальне. З Польщі, Гречі, Греції, Індії, Німеччини заходять з найкращих сучасних заводів пальне, які пропонуються в нашій мережі АЗС. Тому, звичайно, ми і нашим військовослужбовцям пропонуємо пальне найкращої якості. Враховуючи, що сотні-сотні заправок у нас в Україні, а в той же час більше ста заправок у нас зараз біля лінії бойового зіткнення, і ми якраз найбільше зараз присутні в тих місцях, де наші військовослужбовці потребують пального, потребують сервісу", - повідомляє Федоренко.

На кадрах в сюжеті – влучна робота "хартійців". Саме ці бійці були серед перших, хто вийшов на кордон з росією під час хХарківського контрнаступу у вересні 22-го. Згодом "Хартія" увійшла до складу Гвардії наступу, ставши 13-ю бригадою Національної гвардії України.

Сьогодні її воїни продовжують боротися за Харківщину. "Енергійний збір" не лише забезпечить бійців, а і вже підтримує їх моральний дух.

"Коли бійці проїжджають повз заправку і бачать свій логотип по всій Україні, коли їм їхні родичі присилають фотографії з заправок, з, наприклад, нашими брендованими стаканчиками, на яких написано "Хартія". Безумовно, для людей, для наших бійців це ознака, що про них пам'ятають", - розповідає речник "Хартії" Володимир Дегтярьов.

Жоден дрон не коштує життя піхотинця, кажуть у "Хартії", краще втратити пташку.

"Якщо говорити про те, наскільки потрібно і скільки потрібно дронів, то можна говорити, що потрібні всі. Тому що дрони зараз у війську – це розхідний матеріал, якщо ми розуміємо, які чинники впливають на втрати дронів, наприклад, погана холодна, дощ, сніг, туман, ворожий РЕБ, збиття з стрілецької зброї", - додає Дегтярьов.

Знищують окупантів роботи не лише з неба, а й на землі. Так саме "Хартія" вперше провела роботизовану операцію без залучення бійців саме на лінії зіткнення. Операція включала використання наземних комплексів, зокрема дронів для мінування, логістики, дронів-камікадзе, мобільних турелей, а також різних безпілотних літальних апаратів: "бомберів", FPV-дронів та розвідників.

"Ми змогли створити певні умови, які дали нам можливість потім просунутися вперед і відвоювати ще чергову лісосмугу. Тому, безумовно, за наземними роботизованими комплексами і спільними такими великими операціями точно майбутнє", - зазначають в "Хартії".

Військові постійно працюють над удосконаленням дронів для подібних роботизованих операцій та діляться досвідом з іншими підрозділами. І додають, ця війна вже давно стала битвою безпілотників, тому важливо завжди бути на крок попереду від ворога. А допомогти захисникам може кожен. Заправляючись та купуючи товар на "Укрнафта", ви донатите на Збройні сили, зокрема, на "Хартію".

Головне