Україні виділено 220 000 снарядів і 1300 ракет у рамках першого треку постачання боєприпасів

Україні виділено 220 000 снарядів і 1300 ракет у рамках першого треку постачання боєприпасів

Країни Європейського Союзу в межах першого треку постачання боєприпасів Україні вже передали 220 тисяч снарядів різного калібру й 1300 ракет.

Про це повідомив високий представник ЄС із питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель.

"Цей перший трек буде відкритий до 31 травня, і ми досягнемо нашої мети в €1 млрд - станом на сьогодні (державам-членам) уже компенсовано €800 млн", - зазначив Боррель.

Він додав, що другий трек передбачає спільні закупівлі боєприпасів як для України, так і для заповнення власних запасів на суму 1 млрд євро. Боррель зазначив, що до цього треку інтерес виявили вже 24 країни. Крім того, за його словами, є ще два інші проєкти: один очолює Франція, а другий — Німеччина. Проте головний дипломат ЄС не став озвучувати деталі цих проєктів.

А третій трек передбачає нарощування виробничих потужностей оборонної промисловості ЄС та Норвегії. Боррель зазначив, що європейська промисловість має можливості виробляти боєприпаси у потрібній кількості.

"Ми сподіваємося, що т, - ред.) у наступні 12 місяців", - резюмував він.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Харків на місцевому і на державному рівнях працює над тим, щоб залучити кошти на відновлення міста, яке понівечили російські окупанти.

Головне