Україна та Японія обговорили шляхи подолання агресії рф та залученню до неї КНДР, - МЗС

Україна та Японія обговорили шляхи подолання агресії рф та залученню до неї КНДР, - МЗС

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга зустрівся зі своїм японським колегою Іваєю Такеші в Києві 166 листопада. Обговорили шляхи подолання російської агресії та залученню до неї КНДР.

Про це повідомляє пресслужба МЗС.

Сибіга висловив вдячність японському міністру за вибір України як одного з перших напрямків для міжнародних візитів після формування нового уряду Японії. Це, за його словами, є важливим символом солідарності та підтримки.

Україна розглядає Японію як ключового партнера в Азії й Індо-Тихоокеанському регіоні, попри географічну віддаленість. Міністр зазначив, що тісні зв’язки між країнами базуються на спільних цінностях і взаємній повазі.

З початку російської агресії Японія надала Україні понад 12 млрд доларів допомоги, включаючи нещодавнє рішення виділити 3 млрд дол за рахунок заморожених активів рф. Сибіга підкреслив, що ця допомога є надзвичайно важливою для українського народу.

Однією з тем переговорів була загроза, яку становить військова співпраця росії з Північною Кореєю та Іраном. Українська розвідка повідомляє, що Пхеньян прагне отримати доступ до російських технологій в обмін на свою участь у війні. 

"Поглиблена військово-технічна співпраця Росії з Північною Кореєю та Іраном становить пряму загрозу не лише для Європи, але і для Південно-Східної Азії та Близького Сходу. Не лише Росія отримує дрони, ракети, солдат. Москва взамін посилює Тегеран і Пхеньян”, - сказав він.

Учасники домовилися посилювати санкційний тиск на росію. Японія вже запровадила 26 пакетів санкцій проти рф та Білорусі,але знову підтвердила готовність працювати над ускладненням обходу цих обмежень.

Крім того, увагу було приділено гуманітарному розмінуванню та енергетичній підтримці. Японія планує передати Україні 100 генераторів, чергова партія яких надійде найближчим часом.

Сторони також обговорили відбудову України, зокрема співпрацю в межах Конференції з відновлення, яка відбулася в Токіо. Було наголошено на важливості лібералізації візового режиму та розвитку взаємовигідних відносин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський зустрівся з головою МЗС Японії: що обговорили

Особливим моментом зустрічі стала презентація історичних документів, що відображають розвиток українсько-японських відносин у різні періоди. Ця експозиція підкреслює багаторічну традицію співпраці та дружніх зв’язків між двома країнами.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, BAE Systems відкриє новий артилерійський завод для підтримки України.

Головне