Україна долучається до ще однієї ініціативи Європейського Союзу – у сфері цифрової безпеки. Міністр Михайло Федоров, підписав зміни до Угоди про участь України в програмі ЄС "Цифрова Європа", за якими наша держава отримала можливість приєднатися до Резерву кібербезпеки ЄС.
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства цифрової трансформації.
"Зараз війна триває в різних доменах, зокрема в кіберпросторі. Щодня ворог намагається атакувати державні системи, критичну інфраструктуру тощо. Посилення співпраці з ЄС у межах Резерву кібербезпеки дасть змогу Україні отримати оперативну підтримку від сертифікованих європейських експертів для захисту, стримування атак і швидкого відновлення", – сказав Федоров.
Резерв кібербезпеки – це ініціатива ЄС у межах Акта про кіберсолідарність (EU Cyber Solidarity Act), яка спрямована на швидке реагування на масштабні кібератаки. Доступ до нього дозволить Україні залучати сертифікованих фахівців ЄС у разі атак на критичну інфраструктуру чи державні сайти. Експерти допоможуть із виявленням та локалізацією загроз, відновленням роботи систем і захистом інформації.
"Співпраця з ЄС у межах Резерву кібербезпеки не лише посилить нашу національну безпеку, а й допоможе захистити сервіси, якими щодня користуються мільйони українців", – додається у повідомленні.
Нагадаємо, Швеція виділяє понад 590 мільйонів гривень для підвищення кібербезпеки України. Фінансування надасть Шведське агентство з міжнародного розвитку в межах Талліннського механізму – платформи з координації кібердопомоги від 11 європейських країн. Кошти спрямують на оновлення ІТ-інфраструктури, посилення захисту та навчання співробітників ключових держустанов.
Як писав "Ми-Україна" раніше, управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США оголосило про введення санкцій проти російської компанії Aeza Group та її міжнародної мережі. Вона базується в Санкт-Петербурзі й спеціалізується на наданні послуг "надійного хостингу" для кіберзлочинних угруповань.