Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час виступу на VII Українсько-німецькому економічному форумі наголосив, що Україна є полем широких можливостей для Німеччини та Європи.
Про це міністр повідомив у Telegram.
Він підкреслив стратегічні переваги, які отримує німецький бізнес, інвестуючи в ключові галузі української економіки.
Ключові напрями співпраці:
- Критична сировина: Україна володіє 21 з 30 елементів, визначених Європою як критично важливі, серед них літій, графіт, кобальт, нікель та інші. Це створює можливості для інтеграції у спільні промислові ланцюги з ЄС.
- Безпека та оборона: український ОПК активно розвивається і вже до 2025 року матиме потужність у 30 млрд доларів. У країні діє 800 підприємств, що виготовляють широкий спектр озброєнь.
- Цифрові технології та кіберзахист: Україна займає друге місце у Центральній та Східній Європі за кількістю компаній у сфері штучного інтелекту. Уряд прагне підняти частку інноваційних продуктів у ВВП до 15-20%.
- Агросектор: Україна вже годує 400 млн людей у світі та має потенціал забезпечити харчами понад 600 млн.
- Енергетика: Україна може стати великим енергетичним хабом після війни, розвиваючи атомну енергетику, ВДЕ та використовуючи найбільші в Європі газосховища.
- Логістика: єдиний логістичний простір дозволить забезпечити швидкий рух товарів і людей між Україною та Європою.
- Відновлення України: це проєкт загальноєвропейського масштабу, де ключова роль належить приватному бізнесу. Використання заморожених російських активів створить ефективні механізми державно-приватного партнерства.
"Україна стане для ЄС новим виробничим майданчиком, арсеналом, енергетичним хабом і займе важливе місце в ланцюгах доданої вартості в нових технологіях", – підсумував Шмигаль.
Як інформував “Ми-Україна” раніше, Шмигаль прибув до Німеччини для зустрічі з канцлером Шольцом.