На щорічній асамблеї ВООЗ у Женеві країни-члени погодили нову міжнародну угоду, спрямовану на захист світу від майбутніх пандемій. Документ був ухвалений консенсусом і став важливим сигналом єдності на тлі тривалих переговорів.
Про це пише Politico.
“Ця угода - це перемога для громадського здоров’я, науки та багатосторонніх дій. Це також визнання міжнародною спільнотою того, що наші громадяни, суспільства та економіки не повинні бути залишені вразливими до повторних втрат, подібних до тих, що були зазнані під час COVID-19”, - заявив голова ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус.
Поки що угода не підлягає підписанню або ратифікації - остаточне погодження залежить від завершення обговорень нової системи обміну патогенами, вакцинами та лікарськими засобами. Очікується, що остаточне рішення з цієї теми буде ухвалено у 2026 році.
Суть документа полягає у посиленні моніторингу загроз для здоров’я, розширенні профілактичних заходів і зобов’язанні країн ділитися медичними засобами у разі криз. Хоча деякі країни, що розвиваються, не отримали всього, чого прагнули, експерти називають угоду основою.
“Вважайте цю угоду основою, на якій можна будувати, починаючи відсьогодні”, - сказала колишня прем'єр-міністерка Нової Зеландії та співголова Незалежної групи з питань готовності до пандемії та реагування на неї Хелен Кларк.
За її словами, на сьогодні залишається чимало прогалин у питанні фінансування та рівного доступу до медичних контрзаходів під час всесвітніх пандемій.
“Не зволікайте. Небезпечні патогени насуваються, і вони точно не чекатимуть”, - наголосила Кларк.
Видання зазначає, що робоча група, яка займатиметься деталізацією системи PABS (Pathogen Access and Benefit-Sharing), має зібратись до 15 липня цього року.
Як писав "Ми-Україна" раніше, у колишнього президента США Джо Байдена діагностували агресивну форму раку простати, яка дала метастази в кістки.