На Рівненщині провели перевірки в медико-соціальних експертних комісіях. Після цього звільнили сімох керівників.
Про це повідомили в Рівненській обласній адміністрації 25 жовтня.
Перевірки були ініційовані після викриття масштабної схеми, пов’язаної з видачею фіктивних довідок про інвалідність для ухилянтів. У схемі були задіяні три працівниці місцевого агентства нерухомості та 26 медиків.
"На сьогодні замінені очільники7 МСЕКів Рівненщини. Наразі на їхнє місце призначені виконувачі обов’язків. Щодо решти медико-соціальних експертних комісій області, то там перевірка триває. Рішення щодо їхніх очільників будуть прийняті згодом. Наша спільна мета – викорінити найменші зловживання у цій сфері. Адже це удар по обороноздатності країни", - повідомив голова ОДА Олександр Коваль.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як і чому ліквідують МСЕК: корупція, розміри пенсій по інвалідності та реформа – що треба знати
Наразі в адміністрації не уточнили, які саме комісії зазнали кадрових змін. Перевірки в інших МСЕКах тривають, рішення щодо їхніх очільників будуть прийняті найближчим часом.
Скандали з МСЕК
- Прокурори Офісу Генерального прокурора спільно з Державним бюро розслідувань викрили керівницю обласного центру медико-соціальної експертизи та її сина, який обіймає посаду в управлінні Пенсійного фонду, на незаконному збагаченні та махінаціях з медичними документами.
- Згодом правоохоронці повідомили про підозру керівниці Хмельницького обласного центру МСЕК у незаконному збагаченні.
- Пізніше Володимир Зеленський призначив засідання РНБО і вимагає реакції поліцейських щодо ситуації з медико-соціальними експертними комісіями та оформленням фальшивих інвалідностей, зокрема прокурорами.
- 22 жовтня генпрокурор Андрій Костін подав у відставку після скандалів.
- Також в ДБР відповіли, яке покарання очікує на посадовців.
Як писав "Ми-Україна" раніше, СБУ та Нацполіція затримали п'ятьох осіб, які, за завданням російських спецслужб, робили підпалили в Київській, Вінницькій та Сумській областях.