У Київській політехніці створили фільтр, який очищує воду від бруду, хімічних сполук, сальмонели і тифу та здатен перетворити воду на питну, повідомляють у КПІ.
Завдяки йому люди на підтопленій Херсонщині могли б пити воду, сидячи на даху, запевняють винахідники.
З керамічною мембраною очистити воду можна на виробництві, удома та на передовій.
"Там розмір пор настільки маленький, що пропускає воду, але не бактерії і віруси", – пояснює викладачка хіміко-технологічного факультету Світлана Кирі.
Ззовні пластина вкрита спеціальною речовиною, яка дозволяє контролювати розмір елементів, котрі пропускаються.
Мембрана багаторазова і у побуті може працювати протягом пʼяти років. Фільтр можна встановити в пляшку. Вона підходить для щоденного використання.
Матеріал український і природного походження. Вартість однієї керамічної мембрани становить 122 гривні, повідомляють в інституті.
Нині винахід уже на завершальній стадії випробувань.
Нагадаємо, внаслідок здійснення російською армією теракту на Каховській ГЕС спалахів хвороб в Україні не було зареєстровано.Заступник голови МОЗ також розповів, що у Чорному морі продовжують фіксувати значні відхилення від показників безпеки. За його словами, Одещина відчула на собі все те навантаження, яке було пов’язано з підривом Каховської дамби.
Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, у Славутичі на Київщині збудують Північноукраїнський ядерний науковий хаб. Хаб обʼєднає науково-дослідні інститути, освітні установи і енергетичні компанії, які працюватимуть над новими проєктами атомних електростанцій. У просторі облаштують конференц-зали та місцеву філію КПІ імені Сікорського.